Yılmaz Özdil'den dikkat çeken Suriyeli yazısı: İstanbul'daki atış poligonları tıklım tıklım dolu

Gazeteci Yılmaz Özdil, İstanbul'daki atış poligonlarını gezdiğini ve çok sayıda Suriyeli'nin poligonları doldurduğunu söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil bugünkü yazısında "pandemi döneminde neredeyse bütün sektörler küçüldü, sadece bir sektör hormonlanmış gibi büyüdü, atış poligonu sektörü” diyerek İstanbul’daki poligonları gezdiğini ve Suriyelilerin poligonları tıklım tıklım doldurduğunu yazdı.

Yılmaz Özdil yazısında polislerle ilgili olarak da şunları ifade etti:

"Ömrü boyunca bir tek güvenlik makalesi bile okumayan içişleri bakanımız seyretti mi bilmiyorum… Polislik mesleğinin liyakat istediğini, bu işin televizyondaki tırışkadan polis dizilerine benzemediğini kanıtlayan, acınası bir hadiseydi.

Belinde silahla dolaşan tiplerin, artık devletin polisini bile sallamadığını, polis oradayken bile çıkarıp ateş edebilecek cesarete sahip olduklarını, polisin elindeki silahı kapacak kadar cüretkar olduklarını, hatta polisin suratına ana bacı küfür edebilecek kadar tehditkar olduklarını gösteren, “bu devletin gücü sadece düzgün insanlara mı yetiyor” diye düşündürten, hazin bir..."

ÜMİT ÖZDAĞ TEPKİ VERDİ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Yılmaz Özdil'in yazısını paylaşarak "Bu poligonların isimleri tek tek biliniyor. Kendi ülkeleri için savaşmayıp, eline silah almayan Suriyeli gençler neden Türkiye’de çok pahalı bir spor olan atış eğitimine gider? Mermi paralarını kim ödüyor? Türkiye’ye yaptığınız kötülük yetmedi mi?" diye sordu.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN