Yasemin Bilgel kimdir kaç yaşında? Deva Partisinden neden istifa etti?

Ali Babacan'ın yakın çalışma arkadaşlarından Yasemin Bilgel sürpriz bir şekilde istifa etti. Yasemin Bilgel neden istifa etti, kimdir, nereli gibi sorular merak ediliyor ve vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte Yasemin Bilgel hakkında detaylar...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DEVA Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanı Yasemin Bilgel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla partiden istifa ettiğini duyurdu. İstifa nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapmayan Yasemin Bilgel kimdir, kaç yaşında, nereli?

DEVA lideri Ali Babacan’a teşekkür eden Bilgel, “DEVA Partisi’ndeki tüm görevlerimden ve partiden ayrıldığımı bildirmek istiyorum. Partide bulunduğum süre içinde bana destek veren başta Sayın Ali Babacan, DEVA Partisi kurulları ve teşkilatlardaki tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi ve mesajını şöyle sürdürdü:

“Ayrıca Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanlığını ve Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanlığını yürüttüğüm süreçte birlikte çalıştığım gönüllü tüm arkadaşlara verdikleri büyük emek için minnettarım. Parti vesilesiyle birçok kıymetli kişi ile tanıştım ve dostluklar kurdum. Bundan daha büyük bir kazanım düşünemiyorum. Sevgi ve saygılarımla.”

YASEMİN BİLGEL KİMDİR?

Aydın Doğan'ın 40 yıllık arkadaşı Taylan Bilgel'in kızı olan Yasemin Bilgel, bir akademisyen.

1977 yılında Ankara’da doğdu.

Robert Kolej’de lise eğitiminden sonra 1999 yılında Duke Üniversitesi’nde ekonomi, siyaset bilimi ve tarih alanlarında lisans eğitimini tamamladı. 

2002 yılında Yale Üniversitesi’nden uluslararası ilişkiler dalında yüksek lisans derecesini aldı. 

2014 yılında Chicago Üniversitesi’nden ‘Soğuk Savaş Sonrası Bölgesel Güç Politikası’ teziyle siyaset biliminde doktorasını tamamladı.

Uluslararası ilişkiler teorisi, bölgesel güç politikası, Türk dış politikası, medya ve siyaset üstüne dersler vermekte ve çalışmalar yapmaktadır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN