Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Cennet Koyu' kararı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Bodrum Cennet Koyu'nda Mehmet Cengiz'in inşaata yapmasına ilişkin suç duyurusunda, Muğla Valisi Orhan Tavlı hakkındaki suç duyurusunun işleme konulmamasına karar verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP, İYİ Parti ve HDP söz konusu projeyi Meclis gündemine taşıdı. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) ise projenin sahibi Mehmet Cengiz, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Bakanlar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da içinde olduğu 14 isim hakkında 18 Temmuz 2022 tarihinde Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 

Cumhuriyet’ten Mehmet Oflaz’ın haberine göre, HKP’nin suç duyurusunu işleme alan Başsavcılık, Muğla Valisi Orhan Tavlı hakkındaki dosyayı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin yaptığı inceleme ve değerlendirme sonucunda 31 Ağustos tarihinde Vali Orhan Tavlı hakkındaki dosyanın “işleme konulmamasına” karar verdi. 

Kararda şu ifadelere yer verildi:

“Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın görevinin gereklerine aykırı hareket ederek söz konusu arazinin satın alınmasına ve bu arazide yapıldığı iddia edilen projelere engel olmamak suretiyle üzerine atılı suçları işlediği yolundaki iddianın soyut ve genel nitelikte bulunduğu, somut bilgi ve belgeye dayanmadığı anlaşılmıştır.” 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN