Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: Mehmet Ağar'ı savunuyorum ona kefilim

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sosyal medya yayınında gazeteci Şaban Sevinç'in sorularını yanıtladı. Perinçek eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar hakkında, 'Ben Mehmet Ağar'a kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gazeteci Şaban Sevinç sosyal medyada yaptığı programda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i konuk etti.

Sevinç’in Mehmet Ağar ile ilgili “Vatansever ve sicili de kahramanlıklarla dolu” sözlerini hatırlatması üzerine Perinçek, “Burada da yinelemek istiyorum, Sayın Mehmet Ağar geçmişte aslanlar gibi PKK’yla mücadele etmiş, FETÖ’yle mücadele etmiş bugünkü duruşu da milli olan emniyette de hep başarı sicili olan bir devlet adamıdır. Bugün bakın kim PKK’ya karşı kim FETÖ ile mücadele ediyor kim Amerikan emperyalizmine tavır alıyor. Azerbaycan televizyonuna da samimi beyanatlarda bulundu. “Geçmişte hatalar yaptık, solculara bir takım suçlamalar yönelttik” dedi. Tabii şimdi onun böyle suçlanması bugünkü durum ile ilgili. Onun bugün Amerikan emperyalizmine, FETÖ’ye PKK’ya tavırlı olması ile ilgili ve ondan dolayı da hedef alanlar da sicilleri bozuk adamlar. O bakımda ben Mehmet Ağar’ı savunuyorum, ona kefilim. Onun Türkiye’ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım” dedi.

Ne olmuştu?

Perinçek, Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı hedef almasına tepki göstermişti. Peker’in Mehmet Ağar’ı hedef almasının anlamlı olduğunu savunan Perinçek, Ağar’ın Amerika tarafından hedef alınan bir devlet adamı olduğunu iddia etmişti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN