Van gezisinde 'Selahattin Demirtaş'ı istiyoruz' diyen HDP'liye Mansur Yavaş'tan cevap

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Van'da esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti. Ziyaret esnasında bir vatandaşın 'Selahattin Demirtaş'ı istiyoruz' demesi üzerine Mansur Yavaş, 'İnşallah' cevabını verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Van ziyareti sırasında Mansur Yavaş ile bir vatandaş arasında yaşanan diyalog sosyal medyada tartışma konusu oldu.. Yavaş, bir vatandaşın "Selahattin Demirtaş'ı istiyoruz" demesi üzerine "İnşallah" cevabını verdi.

Yavaş'a seslenen yaşlı bir vatandaş ise, "Başkanım siz oy zamanında gelip bize bakıyorsunuz" dedi. Yavaş ise vatandaşa cevap olarak, "Biz oya gelmedik ben belediye başkanıyım" dedi.

Mansur Yavaş'ın tartışma yaratan açıklamaları üzerine siyasiler ve vatandaşlardan tepki yağdı. AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, sosyal medya hesabından "Mansur Yavaş, Van ziyareti sırasında 'Selahattin Demirtaş'ı istiyoruz' diyen kişiye "İnşallah" yanıtını verdi. Bir balon daha patladı!" ifadelerini kullandı. AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ise Mansur Yavaş'a, “Yargı kararını yok sayarak hayırdır neyin diyeti, neyin bu vaadi bu?" şeklinde tepki gösterdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN