Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya tazminat davası! Tazminattan elde edilecek gelir bakın nereye gidecek...

Süleyman Soylu'nun bir canlı yayında Ümit Özdağ'a yönelik olarak sarf ettiği sözler dolayısıyla yüksek gerilimli bir tartışma ortaya çıkmıştı. Özdağ son olarak Süleyman Soylu'ya bu sözler dolayısıyla manevi tazminat davası açtı. Davanın kazanılması durumunda, kazanılan miktarın sokak hayvanları için mama alınarak barınaklara dağıtılacağı açıklandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Süleyman Soylu'nun bir TGRT Haber isimli TV programında Ümit Özdağ sorusu üzerine verdiği cevap oldukça konuşulmuştu. Özdağ'dan ise yanıt gecikmemiş, İçişleri Bakanlığı'nın önüne açık davette bulunmuştu. Soylu ise bu davete icabet etmemişti. Son olarak Ümit Özdağ Süleyman Soylu'ya manevi tazminat davası açtı. Dava hakkında yapılan açıklama ise şöyle;

"Süleyman Soylu, 05.05.2022 tarihinde katıldığı TGRT Haber isimli TV programında, Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’a kamuoyunda saygınlığı hedef alan küçük düşürücü ifadeler kullanmıştır. Daha doğru bir ifade ile açıkça küfretmiştir. Program sunucusunun: Ümit Özdağ’dan bahsettik programın da özellikle başında 'Kendisinden bir cevap var." demesine karşılık cevap olarak aynen şu ifadeleri kullanmıştır: "Hiç, hiç muhatabım değil. Hiç kabul etmem, hiç adam yerine koymam. Hayır, kabul etmem. Bunu söylerseniz toplantıyı terk ederim. Ben bu adamı adam yerine de insani yerine de koymam Bu, hayvandan aşağı bir adamdır. Esfel-i Safilindir, bu kadar basit. Adam yerine koymam. Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. Bu kadar açık istihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir. İtibarimizi onun itibarıyla bir araya getirir miyiz?' dedi.

AİHS ve Anayasa çerçevesinde bir partinin Genel Başkanı sıfatıyla, siyasi bir kişilik olarak düşüncelerini ifade etmiş olmasından dolayı, kamuoyu önünde kişiliğine saldırılmış ve küçük düşürülmeye çalışılmıştır.
Bu sebeple Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından, manevi tazminat davası açılmıştır. Davanın kazanılması durumunda, sokak hayvanları için mama alınarak barınaklara dağıtılacaktır."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN