Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu iddiası: Yeni parti kuruyor

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Özdağ, Soylu'nun yeni parti kurmak için çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine yönelik  "Amerika'nın aparatı, operasyon çocuğu" sözlerine yanıt verdi.

Özdağ, Soylu’nun elindeki belgeleri savcılığa vermesini istedi ve bunun için bir hafta süre verdiğini söyledi. Özdağ, "Süleyman, bu konuda elinde ne bilgi ve belge varsa bunlar hemen savcılığa ilet. Sana bir hafta süre veriyorum" dedi.

YENİ PARTİ KURACAK İDDİASI

Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yeni bir parti kurmak için çalışmalara başladığını iddia etti.

Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Bu arada ben de sana bir şey sormak istiyorum: Yeni bir parti kurma çalışmaları için Ankara ve İstanbul’da hala iki büro çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyorsun bunu biliyoruz. Bazı eksikliklerinin olduğunu da görüyorsun. Bunlardan bir tanesinin ABD, AB ülkeleri özellikle İngiltere ve Almanya ilişkilerde eksiklik diğeri de MİT’le olumlu temasta eksiklik olduğu.

Bu özellikle ABD ilişkilerinde eksikliğini gidermek ve senin promosyonunu yapması için bir Emniyet Genel Müdür Yardımcısını ABD Büyükelçiliğiyle ikili ilişki kurması için görevlendirmişsin. Tabi bu temaslar devletin istihbarat örgütleri tarafından haber alınmış ve Erdoğan’a bildirilmiş, Emniyet Genel Müdürü Erdoğan’dan aldığı talimatla ABD Büyükelçiliği’yle ikili ilişkilere girilmesini yasaklayan bir talimat yazmış.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN