Suriyeli öğrenciler için MEB'den 5 yıldızlı otelde 'helal' festival!

Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli gençler için bir festival düzenliyor. 5 gün sürecek ve 5 yıldızlı bir otelde olacak festivalin toplam maliyeti 4 milyon 653 bin 750 TL olarak duyuruldu. Ayrıca oteldeki tüm yiyeceklerin 'Helal' olması da şartnameye girdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MEB, Mülteciler İçin Maddi Yardım Programı Fonu aracılığıyla finanse edilen “Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi'' kapsamında, Suriyeli gençler için bu ay 5 günlük Gençlik Festivali düzenleyecek.

Meslek liselerinde okuyan Suriyeli gençlerden 600 kişinin katılacağı festival, Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde yapılacak.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre şartnamede otelin 5 yıldızlı, alkolsüz, denize sıfır, ücretsiz plajı olan, açık kapalı havuzu, spor ve fitness salonu olması istendi. Ayrıca oteldeki tüm yiyeceklerin “Helal” olması da şartnameye girdi.

Maliyeti 4 milyon 653 bin 750 TL

Festivale, İstanbul, Kilis, Hatay, Adana, Gaziantep, Bursa, Şanlıurfa gibi illerdeki meslek liselerinden katılım olacak. Beş gün sürecek programın toplam maliyeti 4 milyon 653 bin 750 TL olarak açıklandı. Katılımcılara polyester çanta, bloknot, kalem, hijyen kiti, bez maske, matara, rozet, top, frizbi, yağmurluk, tişört, polar gibi hediyelerin verilecek. Festivalde düzenlenecek etkinlikler arasında ise hazine avı, halat yarışı, çuval yarışı, uçurtma yapımı, kültürler kolajı yer aldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN