Süleyman Soylu: Allah nasip ederse hukuk okuyacağım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber'de yayınlanan 'Sebep Sonuç' programının canlı yayın konuğu oldu. Yayında gündeme dair açıklamalarda bulunan Soylu, 'Bundan sonra Allah nasip ederse bir fırsat bulursam hukuk okuyacağım. Hukuk fakültesine gireceğim ve hukuk okuyacağım.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber’de yayınlanan Melih Altınok'un sunduğu "Sebep Sonuç" programına konuk oldu. Programda gündeme dair açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, gelecek planını da anlattı.

NEDENİNİ DE PAYLAŞTI

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in öldürülen PKK'lı terörist Volkan Bora ile fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili konuşan Bakan Soylu, "Muhalefet gibi görmezden gelemeyiz, sırtımızı dönemeyiz. Muhalefet liderleri 'Bu fotoğraflar doğru değil' demedi. Türkiye içerisinde bir alanda görevlendirildiği şeceresi çıkar. Bunun adı örgüt üyesi ve teröristtir. Bundan sonra Allah nasip ederse bir fırsat bulursam hukuk okuyacağım. Hukuk fakültesine gireceğim ve hukuk okuyacağım. Neden okuyacağım; tartışmaları gördükçe insanların nasıl bu işi namuslu şekilde değerlendirenler var ama onlara da ne kadar itibar ediyorlar onu da bilmiyor. Bu meseleyi doğrudan uzaklaştıranlar var." ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DE "GAZETECİLİK YAPMAK İSTİYORUM" DEMİŞTİ

Bakan Soylu, katıldığı bir radyo programında geçmişte yapmış olduğu bir diğer açıklamada ise gazeteci olmak istediğini söylemişti. Soylu o gün yaptığı açıklamada, "Bir gazetecinin hata yapma lüksü yoktur. Bizim vardır ama onların yoktur. Bir gazeteci bir iki kere hata yaparsa affedilir. Basın mensupları artık çok rahatlar. Bir dönemin gazetecileri çok emek verirdi. Şimdi dönüp her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum." demişti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN