Siyasette 'meclis açılmadı' polemiği! Yeterli sayı sağlanamadığı için toplantı gerçekleştirilemedi

CHP'nin çağrısı sonrası salonda 200 vekil olmadığı için yapılamayan olağanüstü genel kurul toplantı üzerinden tartışmalar sürüyor. CHP Lideri'nin eleştirilerine AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'dan yanıt geldi. Genel kurula katılmayan HDP'den de CHP'ye tepki vardı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP’nin sağlık çalışanları için olağanüstü toplantı çağrısının ardından yeterli sayı sağlanamadığı için toplantı gerçekleştirilemedi. Siyasette tartışma devam etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal sosyal medya hesabından "CHP’nin TBMM’yi olağanüstü toplantı davetinde de asıl mesele sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddete çözüm arayışı değildir. CHP her konuda olduğu gibi bu konuda da istismar siyasetini sürdürüyor" açıklamasını yaptı.

Genel kurula dokunulmazlık fezlekesi gelebileceği endişesi ile katılmayan HDP de CHP’yi eleştirdi. HDP'den CHP ve Millet İttifakı’na bir başka tepki de eski milletvekili Ziya Pir'den geldi. Onun eleştirileri Millet İttifakı adayı kim olacak tartışmaları üzerindendi. Pir'in, sosyal medya hesabından, "Kimse Mansur Yavaş'ı parlatmasın. Ne ona ne de Akşener'e HDP'lilerin vereceği oy yok!" paylaşımı yapması dikkat çekti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN