Sanatçı İlhan İrem Fetullah Gülen'e 'Fetuş' dediği için tazminat ödemiş!

Türk müziğinin duayen ismi İlhan İrem'in yıllar önce FETÖ ile ilgili açıklamaları yeniden gündem oldu. İlhan İrem, 1999 yılında FETÖ'nün kurucusu Fetullah Gülen'e 'Fetuş' dediği için eski parayla 1 milyar TL tazminat ödemiş..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sanatçı İlhan İrem, devam eden sağlık sorunları nedeniyle 67 yaşında yaşama veda etti. İrem, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 2016 yılında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan İrem, iki gün diyaliz makinasına bağlanmıştı.

FETÖ tehlikesini çok önceden gördü

Ünlü sanatçı 15 Temmuz darbe girişiminden 17 yıl önce Antalya’da yayınlanan Yeni İleri Gazetesi’nde “Barış” başlığıyla bir köşe yazısı yazmış ve Gülen’e “Fetuş” diye hitap etmişti. Bunun üzerine dava açan Gülen ise, 1999 yılının parasıyla bir milyar TL’lik tazminat davasını kazanmıştı.

İrem yazısında “Türkiye Cumhuriyeti’nin, Kemalist devrimlerin sarsılmaz bekçileri olarak, seni bu coğrafyada bekliyoruz. Gel de, içten pazarlıklı hayallerinin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini yakından gör!” sözleriyle bitirmişti.

İrem beş yıl önce Sözcü gazetesine verdiği röportajda konuyla “17 yıl önce, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e iktidar çevrelerinin “Hocaefendi” dediği günlerde siz “Fetuş” demiştiniz. Başınıza neler gelmişti?” soruya şöyle yanıt vermişti:

“Şimdilerde ‘aldatıldık’ diyenlerin birçoğunun paralel yapı ile paralel oldukları yıllardı. O yazı üzerine Fethullah Gülen bir milyar liralık tazminat davası açtı. Mahkeme üçyüz milyona karar verdi ve davayı Fethullah Gülen kazandı. O yıllar sahnelerden uzak durduğum, konser vermediğim yıllardı. Bu nedenle çalışmalarıma bir engelleme girişiminde bulunup bulunmadıklarını bilmiyorum.” Bir süredir böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören sanatçı, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

3 vasiyeti vardı

Eşi Hansu İrem ise vefat haberinin ardından eşinin üç vasiyeti olduğunu söyledi. İrem, "Tabutunun Türk bayrağına sarılmasını istemişti. Atatürk Kültür Merkezi’nde bir tören yapılmasını istiyordu. Bir diğer vasiyeti de Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verilmekti" dedi. İlhan İrem'in vefatının ardından sanat dünyasından pek çok isim üzüntüsünü sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN