'Saat 22.00'yi bekleyin' demişti: Kemal Kılıçdaroğlu'ndan beklenen açıklama geldi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada saat 22.00'ye dikkat çekmişti. Kılıçdaroğlu, merakla beklenen açıklamayı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin ABD'ye kaçma hazırlığında olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, TÜRGEV ve Ensar Vakfı aracılığıyla ABD'ye paravan bir şekilde para aktarıldığını iddia etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Saat 22.00’de hepinizi bekliyorum” sözleriyle ‘bir kaçış planının anotomisi’ni açıklayacağını duyurmuştu.

Kılıçdaroğlu’ndan merakla beklenen açıklama geldi. Twitter hesabından daha önce yaptığı gibi yine videolu bir paylaşım yaptı. 

Siyaset gündemini sarsan iddialarda bulunan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin ABD'ye kaçma hazırlığında olduğunu söyledi. TÜRGEV ve Ensar Vakfı aracılığıyla, bir Amerikan vatandaşının hesabına para aktarıldığını belirten Kılıçdaroğlu, vakıfların 'paravan' bir şekilde parayı Erdoğan ve ailesinin hesabına aktardığını öne sürdü.

Söz konusu iddiaya ilişkin para dökümü belgelerinin elinde olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "Çık söyle, bu paralar nereye gidiyor" sözleriyle Erdoğan'ı hedef aldı.

Kılıçdaroğlu, videonun açıklama kısmına şu notu ekledi:

“Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler! #BizeKatılın”

Sevgili halkım, iyi akşamlar. Öncelikle bugün içimizi yakan haberler aldık, şehitlerimiz var. Evlatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerin, milletimizin başı sağ olsun. Böylesine acı bir günde böyle bir konuşma yapmak inanın beni üzüyor. Ama bu ülkenin geleceği söz konusu. Bu da benim ana muhalefet olarak, bir vatansever olarak benim görevimdir. Bugün grup konuşmamda bürokratlarımıza seslendim. Az da olsa suça bulaşmış olanların hizmet ettikleri kişiler tarafından hizmet ettikleri kişiler tarafından hiç umursanmadıklarını söyledim. Onların kendilerini kurtarma planlarında siz yoksunuz dedim. Bekleyin, ülkemizin dürüst, şerefli bürokratlarına selamlar olsun. Onların başımızın üstünde yeri var. İktidarımızda onları çok güzel günler bekliyoruz. Hepsini biliyoruz, duyuyoruz. Allah onlardan razı olsun.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BÜROKRATLARA: "ÇOK GEÇ OLMADAN SUÇ GEMİSİNDEN İNİN"

Sarı bürokratlar, sizler devleti, kanun dışı talimatları uygulayarak adeta bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Az sonra açıklayacağım şey skandalla, yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunların ne olduğunu sağır sultan da biliyor. Amacım, komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır. Komaya sokulan bu devi uyandırmak ve çalışır hale getirmektir. Ama size de bir iyilik yapıyorum sarılar. Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun. Çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz.

"ABD'YE KAÇMA PLANI YAPIYORLAR"

Onlar planlarını yapmaya devam ediyor. Çok sayıda paralel hayatları ve planları var. Bugün ben içlerinden çok vahim birini açıklıyorum. Belgeler elimizde, para akışlarının hepsi elimizde. Anlatayım: Bir vakıf kurduruyorlar Amerika’da. Neden Amerika? Ülkeyi Kataristan’a dönüştürenler, Katar’a gider diye beklersiniz ya, biliyorlar ki o ülkelerde hukuk yok. İlk uçakla geriye gönderirler bunları. Amerika kanunlarının arkasına ise gizlenebilirler. Orası hukuk devleti. Yani hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler. Peki ne yapıyorlar? Paravan bir vakıf kuruyorlar. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar ama vakfın asıl yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait. Şimdi isim vermeyeyim. Belki kendileri söylerler. Aile içi işlerine karışmayayım.

"PARA GÖNDERİMİ LİSTESİNİN SONU YOK"

Şimdi bu paravan yapının izin çıkarma hakkı kazanması için paraya ihtiyacı var. Türkiye’den 2 vakıf seçiliyor. Öğrenciler için kurulmuş süsü verdikleri vakıflar… Bu vakıfların asıl var olma sebeplerini de bugün öğreneceksiniz. TÜRGEV ve Ensar Vakfı… Bu vakıflar başlıyor bir ABD vatandaşına göndermeye. Bir 20 milyon dolar, bir 10 milyon dolar, bir 20 milyon dolar, bir TÜRGEV, bir Ensar… Durmuyorlar. Para gönderimi listesinin sonu yok. Hepsinin dökümleri elimizde.

Sevgili halkım, 1 milyar lirayı şıp diye transfer ediyorlar Amerika’ya. Ensar’cım, TÜRGEV’cim size bu paraları kim verdi, siz bu paraları nereden buldunuz? Siz bu paraları neden Amerika’ya sürekli transfer ediyorsunuz? Bu dövizleri neden Amerika’lara taşıyorsunuz? Paralel hayatlar kurma görevini size kim verdi.

"ÇIK SÖYLE ERDOĞAN, KİM ALIYOR BU PARALARI AMERİKA'DA"

Gelelim Amerika’ya kaçmaya hazırlananlara. Yeni iktidarın sizi orada rahat bırakacağını mı düşünüyorsunuz? Vallahi çok fena yanılıyorsunuz. Erdoğan çık söyle, bu para gönderttiğin paravanın başında senin ailenden kim var, çık söyle. Aileden kim gönderiyor bu paraları ve yine ailenden kim alıyor bu paraları karşı tarafta, yani Amerika’da? Çık söyle.

"ARTIK UYAN HALKIM VE BİZE KATIL"

Son olarak halkın belediyelerine sesleniyorum. Bu paravan derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkın. Yurtlarınıza alın. Onlar masum, onlar suçsuz. İşte sevgili halkım, emekliye bu yüzden para yok. Bu yüzden bir litre süt 20 lira. Bu yüzden dört milyon abonenin elektriği kesiliyor. Bu ülkede çocuklar bu yüzden yatağa aç ve karanlıkta giriyor. Bu yüzden ekmek bulamıyor. İnsanlarımız bu yüzden mağdur. Uyan ey halkım, artık uyan. Onlar kaçacakları yerin yolunu yaparken senin gidecek bir yerin yok. Bizim başka memleketimiz yok. Artık uyan, kaldır kafanı ve bize katıl.

AYRINTILAR GELİYOR….

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN