RTÜK Başkanı istedi! LGBT karşıtı mitinge çağrı spotu yayımlanacak

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Yesevi Alperenler Ocağı'nın LGBT karşıtı mitingine çağrı spotunu TV ve radyoların bedava yayımlamasını istedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşcı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in Yesevi Alperenler Ocağı'nın LGBT karşıtı mitingine çağrı spotunu TV ve radyoların bedava yayımlamasını istediğini söyledi. Taşcı ayrıca spotun içeriğinin, halkın bir kesimini aşağılayıp, kin ve düşmanlığa tahrik edecek nitelikte olduğunu belirtti.

Taşcı'nın açıklamaları şu şekilde: 

"RTÜK Başkanı, Yesevi Alperenler Ocağının LGBT karşıtı mitingine çağrı spotunu TV ve radyoların bedava yayınlanmasını istedi. Spotu Üst Kurulun onayı olmaksızın yayınlamak yetki gaspıdır. Spotun içeriği halkın bir kesimini aşağılayıp, kin ve düşmanlığa tahrik edecek nitelikte!

"SEÇİM ÖNCESİ ÜCRETSİZ MİTİNG ÇAĞRI DÖNEMİNE HAZIRLIK"

LGBT karşıtı miting çağrısının keyfe göre, mevzuata aykırı sisteme yükletmek hukuk tanımamaktır. Sayın Ebubekir Şahin bu aceleniz ne, kimden neyi gizliyorsunuz, miting çağrısı sizi niye ilgilendiriyor? Amaç seçim öncesi spot adı altında ücretsiz miting çağrı dönemine hazırlık!

"TEK ADAMLIĞA HEVESLENİYOR"

Her fırsatta sarayın adamı olduğunu imza attığı kararlarla kanıtlamaya çalışan RTÜK Başkanı  Ebubekir Şahin anlaşılan şimdi de tek adamlığa hevesleniyor. Hevesin kursağında kalır haberin olsun!"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN