Özgür Demirtaş'tan takipçisine olay yanıt! Hamam böceğinin üstüne bastığınız gibi...

Ekonomiye ilişkin yaptığı açıklamalar ilgiyle takip edilen ünlü Finans Profesörü Özgür Demirtaş bir twitter kullanıcısının eleştirisi karşısında çileden çıktı. Zaman zaman eleştiri oklarının hedefi olan Demirtaş takipçisine sert çıktı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ünlü finans profesörü, akademisyen ve yazar Özgür Demirtaş twitter kullanıcısının eleştirisi üzerine "Bundan sonra cahile karşı kibarlık yok. Cahili gördüğünüz an bilginizle hamam böceğinin üstüne bastığınız gibi basın üzerinde ayağınızı çevirin." ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ'TAN TAKİPÇİSİNE OLAY YANIT

Özgür Demirtaş'ın Türkiye'nin milli gelir sıralaması ile ilgili yaptığı paylaşıma bir Twitter kullanıcısından yanıt geldi. Demiraş'a sapla samanı karıştırmaması gerektiğini söyleyip eleştiride bulunan vatandaş paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Bu hızlı büyüme Milli Geliri birden bire etkilemez, etkisi yavaş ama kalıcı olacaktır. Siz piyasaya güvensizlik pompalamaya devam edin. Doların çakıldığı geceki gibi dut yemiş bülbüle dönmeniz yakındır."

Özgür Demirtaş, Samet isimli Twitter kullanıcısının yorumunu alıntılayarak sert çıktı. Paylaşımında "Sermet sen kimsin? Sermet ne okudun? Sermet Eğitimin ne? Sermet Ekonomi-Finans hakkında okuduğun kitapları, yazdığın akademik yayınları YAZ bakayım. Türkiye’nin kötü dönemleri oldu. Ama hiçbir döneminde CEHALET bu kadar özgüvenli olmadı, bu kadar baş tacı edilmedi ama geçecek!" ifadelerini kullanan Demirtaş bu tweet'inin ardından yeni bir paylaşımda bulundu.

Finans profesörü Özgür Demirtaş sosyal medyada gündem olan o paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bundan sonra CAHİLE karşı kibarlık yok. Cahili gördüğünüz an bilginizle HAMAM BÖCEĞİNİN üstüne bastığınız gibi basın üzerinde Ayağınızı çevirin. Adam bana ilçe teşkilatının yanındaki kahvehaneden Albert Einstein gibi yazıyor. Yanınızda bir tane bile GERÇEK akademisyen kalmadı."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN