Norveç Adalet Bakanı'nın tatil fotoğrafı ülkeyi karıştırdı

İtalya'da tatil yapan Norveç Adalet Bakanı Emilie Enger Mehl'in paylaştığı fotoğraf ülkeyi karıştırdı. Norveç'te muhalefetin sert tepki göstermesine neden olan olayın gerekçesi ise şaşkınlık yarattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye ekonomik krizle boğuşurken Norveç'in ülkeyi karıştıran gündemi duyanlarda şaşkınlık yarattı.

İtalya'da tatil yapan Norveç Adalet Bakanı Emilie Enger Mehl, sosyal medya hesabından tatil görüntülerini paylaştı. Mehl’in sörf tahtası üzerindeyken paylaştığı bir fotoğrafı ise ülkeyi ikiye böldü.

"CAN YELEĞİ GİYMEDİ" DİYEREK TEPKİ GÖSTERİYORLAR

Mehl, fotoğraflardan birinde Akdeniz’de bikinisiyle bir sörf tahtası üzerinde kürek yaparken görülüyor. Fakat Mehl’in büyük beğeni toplayan fotoğrafına ülkesinin muhalefeti çok sert tepki gösterdi. Muhalefet, Mehl’in “Sörf tahtasını can yeleği olmadan kullandığını” söyleyerek bunun yasalara aykırı olduğunu söyledi.

Mehl’in adalet bakanı olarak kötü örnek olduğunu söyleyen muhalefete genç siyasetçiden jet yanıt geldi. Mehl, o fotoğrafın İtalya’da çekildiğini söyleyerek hiçbir yasanın çiğnenmediğini duyurdu. Mehl, “Bu fotoğraflar İtalya’da tatildeyken çekildi ve arkadaşlarımla yüzüyordum ve güzel zaman geçiriyordum. Ben her zaman yerel kurallara ve yasaklara uydum” dedi.

“HERKESE GÜZEL BİR YAZ TATİLİ DİLİYORUM”

Norveç medyası Dagbladet’e konuşan Mehl, “Ben herkesin güzel ve güvenli bir yaz geçirmesini diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Genç siyasetçi, gençlere kötü örnek olmakla ilgili soruları ise yanıtlamadı. Norveç kabinesinden isimler de Mehl’e destek verdi.

Norveç’te yasalar gereği kıyıya yakın yerlerde sörf tahtası kullananların can yeleği takmasına gerek duyulmuyor. Norveçli yetkililer, güvenlik gereği can yeleği takılmasını tavsiye ediyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN