Milletvekili maaşlarına yapılacak zamma tek bir vekil itiraz etti! İYİ Partili Ümit Dikbayır: İçime sindiremiyorum!

Meclis'e gelen ek bütçe teklifi başta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşı olmak üzere emekli ve halen görevdeki milletvekillerinin maaşına yüzde 40 zammı öngörüyor. Tartışma yaratan teklife tek bir milletvekilinden itiraz geldi. İYİ Partili Ümit Dikbayır, 'Vicdanım kabul etmiyor, reddediyorum' diyerek maaşına zam yapılmasına karşı çıktı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Cumhurbaşkanları, TBMM Başkanları, emekli milletvekiller ve halen görevde bulunan milletvekillerinin maaşlarına yüzde 40 zammı öngören ek bütçe teklifi tartışmaların odağında. Asgari ücretli ve emekli maaşlarına yapılan zamlar gözönünde tutulduğunda muhalefet partilerinin milletvekilleri bile bu teklife itiraz etmedi derken İYİ Partili Ümit Dikbayır ses yükseltti ve bu duruma tepki gösterdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın "Emekli vekil maaşları Cumhurbaşkanı maaşına endeksli. Emekli vekiller mağdur olmasın diye sayın Cumhurbaşkanımız maaşının artmasını kabul etti." açıklamalarına cevap veren İYİ Partili Dikbayır “Hayat pahalılığı can yakarken; Milletvekillerine ve Cumhurbaşkanına %40 zam yapılmasını, ben bir Milletvekili olarak içime sindiremiyorum, vicdanım kabul etmiyor, reddediyorum!

 

Kendilerine bonkörlükte sınır tanımayanlar, vatandaşımızlara da en az %60 zam yapmak zorundadır!” dedi

Böylece Ümit Dikbayır maaşına gelecek zamma itiraz eden ilk milletvekili oldu

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN