Meteoroloji'den hayati uyarı! Yüksek sıcaklar ve sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayımlanan güncel hava tahmin raporuna göre, yarından itibaren yurt genelinde sıcaklıklar artmaya başlayacak. Bazı bölgelerde 40 dereceleri görecek olan hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta başına kadar devam etmesi bekleniyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteoroloji hava tahmin raporundan edinilen bilgilere göre, hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta başına kadar mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Trakya, Kıyı Ege, İç Anadolu, Güneydoğu ve Doğu Anadolu illeri başta olmak üzere yurdun genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenirken, 18 Eylül Pazar günü Marmara Bölgesi'nde de 'sağanak yağış' ve 'gök gürültülü sağanak yağış' bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte, uzmanlar, hasta, yaşlı ve çocukları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Uzmanlar,12.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkılmamasını tavsiye ediyor. Öte yandan, uzmanlarca, dışarıya çıkarken gözlük, şapka ve güneş kremi kullanımının önemine de dikkat çekiliyor.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN