Maske ikazında bulunan sağlık çalışanlarına saldırdılar!

Bursa'da acil servise gelen bir hasta yakını, kendisine 'maske' takması için uyarıda bulunan Dr. Fatıma Bostan'a saldırmaya çalıştı. Doktoru tehdit de eden zanlı gözaltına alındı. Şüpheli, sevk edildiği adliyede ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kayseri'de de benzer bir saldırı meydana geldi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi'nde 2 hasta yakını, kendilerini maske takma konusunda uyaran güvenlik görevlisine saldırdı. Darbedilen güvenlik görevlisi, hastanede tedavi altına alındı

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde, 'maske' takması için kendisini uyaran Dr. Fatıma Bostan'a saldırmaya çalışan ve gözaltına alınan Vedat O., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

MASKE UYARISI SONRASI ORTALIK KARIŞTI

DHA'nın haberine göre kentin merkez Yıldırım ilçesinde bulunan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün gece saat 23.00 sıralarında meydana gelen olayda, Çocuk Acil Servisinde görevli Doktor Fatıma Bostan, iddiaya göre, çocuğunu muayeneye getiren Vedat O.'yu maske takması yönünde uyardı.

ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST!

Vedat O., maske takmayı reddederek, doktordan çocuğunun tedavisini yapılmasını istedi. Doktor Bostan´ın bir kez daha uyarması üzerine sesini yükselten Vedat O.'yu hastane güvenliği sakinleştirmeye çalışırken, durum polis ekiplerine bildirildi.

Doktora saldırmaya çalışan şüpheli, "Benim çocuğuma bakacaksın" diyerek Dr. Fatıma Bostan'ı tehdit etti. Diğer doktorlar ve hastane güvenliği tarafından odadan çıkarılan Vedat O., güçlükle sakinleştirildi. Dr. Fatıma Bostan saldırgandan şikayetçi olurken, Vedat O., polis ekiplerince gözaltına alındı. Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Vedat O., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Vedat O., 'Görevli memura hakaret' suçlamasıyla çıkartıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

KAYSERİ'DE DE BENZER SALDIRI

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi'nde 2 hasta yakını da, kendilerini maske takma konusunda uyaran güvenlik görevlisine saldırdı. Darbedilen güvenlik görevlisi, hastanede tedavi altına alındı.

İHA'nın haberine göre Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Türkan - Mehmet Büyüknalbant Çocuk Acil Servisi'ne yakınını getiren N.B. ve kardeşi F.B.; kendilerini maske takmaları konusunda uyaran güvenlik görevlisi Nevzat H.'ye (42) saldırdı.

BAŞINDAN YARALANDI

Aldığı darbelerle yere düşen güvenlik görevlisi Nevzat H. başından yaralandı. İhbar edilmesiyle olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken güvenlik görevlisini darbettiği iddia edilen N.B. ile F.B. gözaltına alındı.

Olayın ardından açıklama yapan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Doç. Dr. Fatih Horozoğlu, "Bugün hastanemizde menfur bir saldırı gerçekleşti. Hasta yakınları maskesiz olarak içeriye girmek istediklerinde güvenlik görevlisi arkadaşımız; bu şekilde içeriye girmelerinin doğru olmadığını, hastayla beraber bir kişinin içeriye girmesini söylediğinde hasta yakınlarından iki tanesi kendisine saldırdı. Başında ciddi şekilde yaralanma meydana gelmiş" ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN