Küçükçekmece Rizeliler Derneği'nden silah ve kılıç savunması: Doğa sporlarıyla ilgileniyoruz

Küçükçekmece Rizeliler Derneği'nden, Başkan Ahmet Sivri'nin, gözaltına alınıp serbest bırakılmasına neden olan uzun namlulu silahlar ve kılıçla ilgili açıklama geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bir dernek yöneticisi, silahların ruhsatlı olduğunu belirterek “Kimseye doğrultmamışız, kimseyi tehdit etmemişiz. Biz doğa sporlarıyla ilgileniyoruz” savunmasını yaptı.

Çok sayıda uzun namlulu silah ve kılıçla görüntü çekip sosyal medyada paylaşan Küçükçekmece Rizeliler Derneği Başkanı Ahmet Sivri'nin 25 Temmuz’da gözaltına alınmıştı. Polisin iş yerinde ve başkanlığını yaptığı dernek adresinde yaptığı aramalarda uzun namlulu silahlar ile kılıç ele geçirilmişti. Sivri hakkında “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan işlem yapılmış ve serbest bırakılmıştı. 

KRT TV’de yer alan haberde, Ahmet Sivri’nin müsait olmadığı gerekçesiyle telefona çıkan ve ismini vermek istemeyen bir dernek yöneticisi şu ifadeleri kullandı:

“Videonun paylaşılması doğru değildi ama sanki biz bunu bilerek, zevkle paylaşmışız gibi lanse edildi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının çoğunda bu tüfekler var, devletin vermiş olduğu ruhsata tabii olan tüfekler bunlar. Kimseye doğrultmamışız, kimseyi tehdit etmemişiz. Biz doğa sporlarıyla ilgileniyoruz. Bütün arkadaşlarımızın profillerinde daha farklı videolar olmasına rağmen hiçbiri paylaşılmadı. Bu adamın (Ahmet Sivri) paylaşılmasının tek nedeni sakalı, şalvar ki bu adamın maddi durumu da iyi, herhangi bir şeye ihtiyacı olan bir adam değil.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN