Kraliçe Elizabeth'in ölümünden sonra bir ülke bağımsızlığını istedi!

İngiltere'de Kraliçesi'nin ölümünün ardından yeni Kral 3.Charles'ı zorluklar bekliyor. 14 ülkenin Kralı olan Charles için Antigua Barbuda'nın cumhuriyet olma seçeneği gündeme geldi. Kraliçe'nin ölümünün ardından benzer tartışmalar Avustralya'da ve İskoçya'da da gündeme gelmişti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kraliçe'nin ölümünün ardından İngiltere'de yeni Kral 3.Charles oldu.14 ülkenin kralı olan Charles'ın bu ülkeleri nasıl bir arada tutacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Zira Charles'ı daha ilk günlerde şaşkına çevirecek bir olay yaşandı. Bir karayip ülkesi olan Antigua Barbuda, referandum ile cumhuriyet istiyor.

REFERANDUM 3 SENE İÇİNDE YAPILABİLİR

Antigua Barbuda Başbakan'ı Gaston Browne cumhuriyete geçiş referandumunun 3 sene içinde yapılabileceğini söyledi. Başbakan, bu ifadeleri Kral 3. Charles'ın devletin başı olduğunu onaylayan seremoni sonrası yaptı.

''HASIMLIK GÖSTERİSİ DEĞİL''

Başbakan Browne, referandum adımının bir hasımlık göstergesi olmadığını söyledi. Browne, yeniden seçilmesi halinde bu referandumu gerçekleşeceğini söyledi. Fakat Browne, halkın bu yönde büyük bir talebi olmadığını da kabul etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN