KPSS krizinin çözümünde dikkat çeken detay! İletişim Başkanlığı nasıl müdahil oldu?

31 Temmuz 2022 günü yapılan KPSS'de çıkan soruların bazılarının Yediiklim Yayınlarından çıkan bir deneme kitabındakilerle aynı olması sonucu önce ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı, ardından da KPSS iptal edildi. Kulislerde KPSS krizinin yönetilmesiyle bizzat İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un ilgilendiği konuşuluyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İktidar KPSS skandalını genelde alışık olmadığımız bir şekilde çözdü. Muhalefetin baskısının yanında, KPSS sorularının sızdırılmış olması gibi bir duruma iktidar cephesinden de tepkiler geldi. Ankara kulisleri KPSS krizinin doğru şekilde yönetilmesiyle bizzat İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un ilgilendiğini konuşuyor. 

İLK AÇIKLAMALAR İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN GELDİ

Gazeteci Çağlar Cilara, Twitter hesabından sürecin dikkat çeken detayını paylaşarak İletişim Başkanlığı'nın rolüne vurgu yaptı.

 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bu süreçte hem kurumları koordine etti hem de açıklamaların tek elden çıkması ve doğru yönetilmesi için gereken adımları attı. 

 


İletişim Başkanlığı'nın vatandaşlarını bilgilendirmesinin ardından süreç işleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitter hesabından Devlet Denetleme Kurumu'nun konuyu incelediği açıklandı. 

ÖSYM BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI VE KPSS İPTAL EDİLDİ

Açık ve şeffaf bir şekilde yürütülen iletişim sürecinde ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün görevden alınması ve bugün açıklanan KPSS'nin iptal kararı da hızlı atılan adımlar arasındaydı. 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN