Kocaeli'de Suriyeli sığınmacı karakolda dehşet saçtı! Polislere ateş açtı

Halep doğumlu A.T.'nin polis merkezinde polislere saldırdığı, kaptığı silahla sağa sola ateş açtığı, bir polisi vurduğu ve toplamda üç polisin yaralanmasına neden olduğu iddia edildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Olay önceki gece yarısı A.T.’nin, Medikal Park Hastanesinde kendisini odaya kilitleyerek kesici aletle intihar teşebbüsünde bulunmasıyla başladı. Suriye uyruklu A.T., Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğine bağlı ekipler tarafından intihardan vazgeçirildi ve intihara teşebbüsten hakkında işlem yapıldı. Fakat A.T. ifadesi bittikten sonra polis merkezi amirliğinden ayrılırken görevli bir polis memurunun kafasına yumrukla vurup boynuna sarılarak yere düşürdü.

Kafasını mermer zemine vuran polis memuru geçici hafıza kaybı yaşadı. Yere düştüğü esnada belinden düşen silahı alan A.T. ise polis merkezinde rastgele ateş etmeye başladı.

Bu esnada polis merkezi içerisinde bulunan kadın komiser yardımcısı sağ ayak bilek kısmından yaralandı. Bir başka komiser yardımcısı ise olaya müdahale ederken sol elinden hafif şekilde yaralandı. Saldırgan A.T., sol bacak baldır kısmından silahla ateş edilerek durduruldu. Hastanede tedavi altına alınan saldırganın hayati tehlikesinin sürdüğü aktarıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AÇIKLAMA

Konu hakkında Kocaeli’nde gözaltına alınan Suriyeli karakolda polisleri taradı. 1 polis vurularak yaralandı. 2 polis hafif yaralı. Saldırgan polis tarafından vuruldu. Hastanede yatıyor. Hastane parasını Türk Milleti ödüyor. Çıkınca avukat parasını da biz ödeyeceğiz. Hapishane masrafı da bizden

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN