Kılıçdaroğlu, Olağanüstü toplantının ardından açıklama yapıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Olağanüstü MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Olağanüstü Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısının ardından, basın açıklaması yapıyor.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

Demokrasi için çıkış arıyoruz. Bir sorsunlar nasıl geçiniyorsunuz?

Öyle bir noktaya taşıdılar ki bir taraftan mutfakta yangın öbür taraftan piyasalarda güvensizlik var. Güvensizliğn kaynağı şahsım hükümeti. Böyle bir tabloyu Türkiye'yi hiç yaşamadı. 

Devlette liyakati yok ettiler. Devletin aklını likayatli memurlar oluşturur. Devleti çürüttüler. Devlet aklı denen kavram tümüyle bitti. 

Fakir fukara açlığa mahkum edildi. İnsanlar çocuklarını doyuramayacaklar. Mamalara kelepçe getiriliyorsa sadece bir paket alabilirsiniz diye sınır getiriliyorsa o mamalar bittiğinde ne olacak?

Bu tablo kaldırılacak bir tablo değildir. Sorumlu "herşeyin sorumlusu benim" diyen kişi, sarayda oturan zattır. 

İsraf diz boyu devam ediyor. Bırakın engellemeyi bunları devletin en önemli kurumlarının başına getirdiler. Bütün bu tabloların tek sorumlusu kifatetsiz, kibirli Erdoğan'dır. Kibrini yenememiştir. Kibir şeytana özgü bir kavramdır.

Ne dış mihrakı kardeşim? Dışardan kimliği belirsiz 13 milyar dolar para geldi, kimin parasıydı bu para? Sen dış mihraklar diye kimden söz ediyorsun? Dış mihraklar kim, çık söyle. Milleti kandıracağını zannediyor, millet artık yemiyor bunları cebindeki paraya, mutfağına, elektrik faturasına bakıyor.

Dış mihraklar sana bunu yaptırdıysa senin zaten orada olmaman lazım. Her gelenin kandırdığı bir adam Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetebilir mi? Dış mihraklar demek beni kandırdılar demektir. Çocuk musun sen?

Yaptığı tam bir delilik, saçmalık, zırvalıktır. Satmaktan bıkmadın mı sen? Bu ülkenin bir onuru, parası var. Onu bile sattın peşkeş çektin. 

Ayrıntılar gelecek..

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN