Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a çağrı: 'Hazine garantisi ver, destekleyeceğiz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı sosyal konut projesine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yeni sosyal konut projesinin tanıtımı yapmış; Erdoğan, TOKİ tarafından yapılacak 2 artı 1 konutların 240 ay vade ve aylık 2 bin 280 TL taksitle 608 bin TL, 3 artı 1 konutların ise 240 ay vade ve aylık 3 bin 187 TL taksitle 850 bin TL olacağını duyurmuştu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN ÇAĞRI

Sosyal konut projesine günlerdir en fazla konuşulan başlıklardan olurken; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından bir dizi açıklamada bulundu. 

Erdoğan'a 'Hazine garantisi ver, destekleyeceğiz' diyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

''Son dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri iptal oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu sosyal konut projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben bu işin başarılı olmasını istiyorum.

Halkımızın böyle bir projeye ihtiyacı var, siyasiler olarak, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Tekrar ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz.

Ha sen yine git, medya görünümlü aparatlarına “Bay Kemal projeye karşı çıktı” haberi yaptır, sorun değil. Yeter ki bu iş olsun.''

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN