Kılıçdaroğlu Marmaris yangın bölgesine gitti: Bu kadar beceriksiz yönetim görmedim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Marmaris'te yangın bölgesini ziyaret etti. Yangınların doğru yönetilmeyişine değinen Kılıçdaroğlu, 'Hayatımda bu kadar beceriksiz bir yönetimi hiç görmedim' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kılıçdaroğlu yangın bölgesinden yaptığı konuşmada, “Her yıl Türkiye’de orman yangınları bir şekilde oluyor. Geçen yıl zaten büyük ölçüde ciğerlerimiz yandı. Çağrıda bulunduk ‘Neden zamanında önlem almadınız? Neden Türkiye ormanlarını yakıyor ve Neden iktidar izliyor?’ Önlem alacaklarını ifade ettiler, ihale açtıklarını ifade ettiler. Hayatımda bu kadar beceriksiz bir yönetimi hiç görmedim. Orman yangınlarının olacağını herkes biliyor, Akdeniz havzasının ne kadar duyarlı bir bölge olduğunu tüm dünya biliyor” ifadelerini kullandı.

BURAYA YÖNETİMİN BECERİKSİZLİĞİNİ BÜTÜN DÜNYA GÖRSÜN DİYE GELDİM

Kılıçdaroğlu, “Ne olacakmış, 2 temmuzdan sonra uçaklar gelecekmiş. Yani 2 Temmuz’a kadar biz ormanların yanmasını seyredecek miyiz? Nasıl bir yönetimdir, nasıl bir anlayıştır anlamış değilim. Buraya özellikle geldim. Bir yönetimin beceriksizliğini bütün dünya görsün diye geldim.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN