Kılıçdaroğlu: Akşener'le aramızda bir sorun yok

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ya da diğer 6'lı masa üyeleriyle herhangi bir sorun olmadığını ifade etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Halktv.com.tr yazarı Fikret Bila, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin detaylarını köşesinde yazdı. 

Bila, Kılıçdaroğlu'na Akşener veya 6’lı Masa’daki diğer liderler arasında bir sorun var olmadığını sordu.

CHP lideri "hayır" diyerek şöyle yanıt verdi: 

“Sayın Akşener’le ve diğer liderlerle aramızda bir sorun yok. Ama yaratmak isteyeler var. Saray’ın beslemesi olanlar sürekli sorun varmış gibi yazıp, çizip, konuşuyorlar. Hayır bizim aramızda sorun yok. 6’lı Masa’da bir çatlak yok. Sayın Akşener de bunu söyledi. Zaten bizim birbirimizle kavga etmek lüksümüz de yok. Ülkenin temel sorunlarını çözmek, Türkiye’ye güçlendirilmiş parlamenter sisteme taşımak konusunda kararlıyız. Ülkede yaşamsal sorunlar var. Demokrasi sorunu var. Ekonomi sorunu var. Adalet sorunu var. Bu sorunlar 85 milyonu ilgilendiren sorunlar. Biz 6 lider olarak bu soruları çözmeyi ortak hedef olarak görüyoruz. Bu hedefe kilitlenmiş durumdayız.”

ADAYLIK MESELESİ

Bila, 6’lı Masa’da ortak cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunun konuşulup konuşulmadığını da sorduğunu aktardı. 

Kılıçdaroğlu'nun yanıtı ise şöyle oldu:

“Cumhurbaşkanlığı adayı konusunda isim konuşulmadı. Ancak cumhurbaşkanı adayının taşıması gereken özellikler konuşuldu. Bizde bunu zaten kamuoyuna açıkladık. Cumhurbaşkanı adayının hangi niteliklere sahip olması gerektiğini duyurduk ama isim hiç konuşmadık. Daha önce de ifade ettiğim gibi cumhurbaşkanı adayının kim olacağını 6’lı Masa kararlaştıracak.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN