KHK'nın son gününde kamuda ihraç dalgası! 4 bin polis 66 bürokrat toplam 6 bin ihraç!

KHK'nin süresinin dolmasına bir gün kala 4 bini Emniyet'ten olmak üzere 6 bin 500'e yakın kamu çalışanının ihraç edildiği öğrenildi. Yeni ihraçlar arasında takipsizlik ve beraat alan polislerin de olması dikkat çekti. Bunun yanında 70'e yakın mülki amirin de yine bakanlık oluruyla ihraç edildiği gelen kulis bilgileri arasında.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL'in 18 Temmuz 2018'de kaldırılmasıyla bazı OHAL yetkileri eklenen torba yasalarla uzatıldı. Temmuz 2021’de AK Parti tarafından hazırlanan torba yasa ile meclisten geçen OHAL uygulamalarından bazılarını uzatan kanunun süresi yarın bitiyor.

BERAAT ALANLAR DA İHRAÇ EDİLDİ

Kamu kurumlarından ihraçları da içeren bu uygulamalar öncesi İçişleri Bakanlığı 4 bin polis üzere 6 bin kişiyi ihraç etti. İhraç edilenler arasında meslekte açığa alınan, takipsizlik ve beraat atmış kişilerin de olması tepkilere neden oldu. 

70 BÜROKRAT DA İHRAÇ EDİLDİ

İçişleri Bakanlığı’nın OHAL yetkilerini uzatan sürenin sona ermeden ihraçları gerçekleştirmesi gözleri diğer bakanlıklara çevrilirken 70'e yakın mülki idare emirinin de ihraç edildiği gelen haberler arasında. 

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN