Kemal Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken Ekrem İmamoğlu yorumu! Kendi görevlerine kilitlensinler

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisi ile ilgili Fikret Bila'ya konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu geziden haberdar olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'un Karadeniz turunun cumhurbaşkanı adaylığına hazırlık olarak yorumlanmasıyla ilgili ise 'Belediye başkanlarımız kendi görevlerine kilitlensin' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büşükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı hayalleriyle ilgili bir kez daha 'işine bak' yarısı yaptı. İmamoğlu’un Karadeniz turunun cumhurbaşkanı adaylığına hazırlık olarak yorumlanmasıyla ilgili Fikret Bila'ya konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Ekrem Bey’in gezisinden bilgim de vardı, onayım da vardı. Ben gezisi gayet normal karşıladım” dedi. 

Karadeniz’de gördüğü ilgiden çok memnun oldum
Kemal Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Trabzon’da doğup büyümüş, gençliği orada geçmiş. Akrabaları var. Bayramda ziyaret etmesi gayet normaldir. Gezinin yankılanması da normaldir. Ekrem Bey, İstanbul gibi bir şehrin belediye başkanı. Dolayısıyla popüler bir isim. Gezinin yankılanması bu açıdan da doğal. Ekrem Bey’in Karadeniz’de gördüğü ilgiden çok memnun oldum.”

“Belediye başkanlarımızın işlerine kilitlenmeleri gerekiyor”
-Biz 6’lı masa olarak cumhurbaşkanı adayımızın taşıması gereken nitelikleri belirledik. Adayı 6 lider birlikte belirleyecekler. 6 lider de bu adayın arkasında olacak. Bu konuda bir değişiklik yok.

- CHP’nin belediye başkanlarına gelince. Belediye başkanlarımızın işlerine kilitlenmeleri gerekiyor. Seçildikleri dönemin sonuna kadar görevlerini sürdürmeliler. Halka verdikleri taahhütleri yerine getirmeleri gerekir.

- Ben 11 büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarımızı çok başarılı buluyorum. Sosyal devlet ilkesini belediyelerimiz uyguluyor. İstihdam yaratıyorlar. Kimseyi rencide etmeden sosyal yardımlarını sürdürüyor. Bunun olumlu etkilerini de görüyoruz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN