Kemal Kılıçdaroğlu aleyhindeki afişle poz verip paylaştı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün ziyaret ettiği Malatya'da kendisi aleyhine yazdırılan 'Selahattin Demirtaş'ın göğsüne şeref madalyası takacağım' şeklindeki pankartın önüne giderek fotoğraf çektirerek sosyal medya hesabından paylaştı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kemal Kılıçdaroğlu bu fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, "Bay Kemal'in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Malatya ziyareti öncesinde kentin bazı noktalarına Kılıçdaroğlu ve CHP'li vekillerin daha önce kullandığı ifadeleri içeren afişler asıldı. Bu afişler arasında "Diyarbakır, Kürdistan'ın bir parçasıdır, "Ne yazık ki Türkiye Azerbaycan'a yardım ediyor" ve "Selahattin Demirtaş'ın göğsüne şeref madalyası takacağım" gibi cümlelerin bulunduğu afişler yer aldı.

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise kendisine yönelik tepki amacıyla asılan bu afişlerle poz vererek şaşkınlık yarattı. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulunan CHP lideri, "Bay Kemal'in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; ancak üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor" dedi.

"NE UĞRUNA YAPIYORSUNUZ BUNLARI?"

Kılıçdaroğlu, paylaşımının devamında ise şu ifadeleri kullandı: "Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya değer mi ey saray? Gözünüz ne zaman doyacak sizin? Üç günlük, hepimizin ancak biçare olduğu bu dünyada, bu kavga hiç mi bitmesin istiyorsunuz?

"BATSIN BU DİLİNİZ"

Sizinle bizim aramızda bir temel fark var. Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN