İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun sözleri gündem oldu! Biz müslüman olmayan Türk'e Türk ve insan demiyoruz

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun Twitter'da paylaşılan bir videosu gündem oldu. Ağıralioğlu'nun 'Biz Müslüman olmayan Türk'e, Türk ve insan demiyoruz' ifadeleri binlerce kullanıcının tepkisini çekti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk ile konuşan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun  'Biz Türk'ün Müslüman olmayanına Türk demiyoruz, Müslüman olmayan Kürt'e niçin Kürt diyelim? Niçin insan diyelim?' sözleri sosyal medyanın gündeminde. 

Konu hakkında açıklama yapan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ise Ağıralioğlu'nun skandal sözleri hakkında "Bu kafa İslam öncesi 4000 yıllık Türk tarihini nasıl izah eder?" dedi.

"MÜSLÜMAN OLMAYAN TÜRK'E NEDEN İNSAN DİYELİM?"

Kameraya yansıyan görüntülerde, videoyu çeken şahsın "İslam kardeşliği vurgusundan önce bir şey daha söylediniz" sözlerine üzerine konuşmasına başlayan Ağıralioğlu, "Biz Müslüman olmayan Türk'e, Türk demiyoruz. Kemali ile Türk demiyoruz. Müslüman olmayan Kürde niçin Kürt diyelim? Niçin insan diyelim? Bizim için önemli olan, arkasında büyük irademizle durduğumuz olan Allah'a kulluk davamızın devlete, millete, medeniyete dönük taraflarıdır." diyor.

Yavuz Ağıralioğlu, sözlerine şöyle devam ediyor: "Bu sürecin hiçbir tarafında diliyle, diniyle, imanıyla, sözüyle, imanıyla olmayanlar Kürdü, Türkü, kardeşliği ve imanımızı temsil edemezler. Bu sürecin en kötü tarafı bizim açımızdan, inançsızlığıyla ahlaksızlığıyla bin yıllık bir kardeşliğin üzerine hami edilmesidir."

Öte yandan Ağırlioğlu'nun bu sözleri sosyal medyada TT oldu. Twitter kullanıcıları konuyla ilgili tepkilerini binden fazla tweet atarak gösterdi. O yorumlardan bazıları:

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN