İYİ Partili Kavuncu, Özdağ hakkındaki taciz iddialarını yalanladı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın İYİ Parti dönemindeki bir sekterini taciz ettiği iddialarına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Kavuncu, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bazı internet sitesi ve sosyal medya hesapları, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın İYİ Parti dönemindeyken yanında çalışan bir kadın sekreteri taciz ettiği yönündeki iddiaları gündeme getirdi.

AKŞENER’E TEPKİ

Söz konusu iddiaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Özdağ, “Sayın Akşener, siyaseti bu seviyede yapmayı mı düşünüyorsunuz? Sizi tebrik ediyorum. Kamuoyuna: 2015’den bu yana tek sekreterim oldu. Görevine devam ediyor. Parti hiç sekreter tahsis etmedi. Ben bekarım. Sayın Akşener’e servis edeceği görüntüler için Netflix’i öneriyorum” ifadelerini kullandı.

“İDDİALARI YAZAN SİTEYİ KEL ARKADAŞ DESTEKLİYOR”

Söz konusu iddiaları gündeme getiren internet sitesi hakkında da konuşan Özdağ, “Bu konuda Sayın Akşener’den başka bir yetkiliden/yetkisizden değil, sayın Akşener’den cevap bekliyorum. Tabii, bir şeyi de yazayım. Bu haberi yazan site Hande GÜLBAHAR kodu İle yazan malum kel arkadaş tarafından desteklenen kadronun yönettiği site” dedi.

Sitede yayımlanan yazıda, Özdağ’ın tacizde bulunduğu öne sürülen kadın sekreterin daha önce İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun sekreteri olduğu ve Kavuncu’nun da bu durumdan haberdar olduğu bilgisi yer aldı.

KAVUNCU: HİÇBİR ŞEKİLDE GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Tartışmalara yol açan iddialara ilişkin Kavuncu’dan açıklama geldi. Sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yapan Kavuncu, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek şunları söyledi:

“Yalan ve iftiralarla çok uğraşmış bir kişi olarak bu açıklamayı yapma mecburiyeti hissediyorum. Gündeme gelen konu hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

Genel Başkan Yardımcılığım döneminde benimle çalışan sekreter arkadaşım, ben İstanbul İl Başkanlığı görevine geldikten sonra bahsedildiği gibi adı geçen kişiyle çalışmamıştır. Temiz ve şeffaf siyasetten yana duracağız.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN