İYİ Parti'den bakan Süleyman Soylu'nun açıklamalarına tepki

İYİ Partili Siyaset bilimci Dr. Mehmet Ali Uykur  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabında İYİ Parti Lideri Meral Akşener'i hedef alan paylaşımına tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bakan Soylu’nun Akşener’e “Stajyer Bakanlık” ve “Kaptagon” göndermesini sert bir dille eleştiren siyaset bilimci Dr. Uykur, “Bakan Soylu nezaketten uzak söylemlerini dün Erdoğan ve Bahçeli için kullanıyordu. Siyaset tam da Soylu’nun işi!” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya üzerinden İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e yönelik “Türkiye’de uyuşturucuyu bitireceğiz. Stajyer Bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin” diyerek paylaşım yapması İYİ Partili çevrelerce tepkiyle karşılandı. Bakan Soylu’nun üslubu nezaketten uzak, bir bakanın söylemlerine yakışmayacak ölçüde bulundu.

Bakan Süleyman Soylu’nun Akşener’e göndermesine sert yanıt veren İYİ Partili Dr. Mehmet Ali Uykur, üslubun siyasi nezaketten uzak ve yakışıksız bulduğunu söyledi. Uykur, "Bakan Soylu, siyasi üslup ve nezaketten uzak, bulunduğu makamı taşıyamaz hale geldi. Son günlerde birilerine iyi görünebilmek için söylemlerinde çizgiyi aşıyor. Ülke siyasi yapısıyla bağdaşmayan ifadeler kullanıyor. Üstelik bunu İçişleri Bakanı sıfatıyla yapıyor. Devlet bakanlığı size bu cümleleri kurun diye verilmedi.  Siyaset tam da Soylu'nun işi!  Erdoğan ve Bahçeli için söylediklerini dün gibi hatırlıyoruz.Umarım bizim iktidarımızda yaptığınız yolsuzlukları hırsızlıkların hesabı sorulduğunda ülkeden kaçmazsınız. AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanının makamında uyuşturucu madde kullanırken ki videolarını unutmadı bu halk ve araçlarında pudra şekeri kullananları da unutmadı. Türkiye’de ki limanların uluslararası sevkiyatın merkezi olduğu konuşulup yazılırken önce kendi aynanıza bakıp öyle konuşun. Kişi herkesi kendisi gibi zannedermiş şaşırmayın ve Genel Başkanımızın adını o kirli ağzınıza ve zihninize almayın. Az kaldı, bizim iktidarımızda bunların hepsinin hesabını vereceksiniz" şeklinde konuştu.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN