İmamoğlu'nun davasını takip engeli: Adliyeye gidişler kapandı

Kartal Kaymakamlığı, YSK üyelerine hakaret iddiasıyla yargılanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP'li Suat Özçağdaş'ın davalarının görüleceği Anadolu Adliyesi'ne gidişleri kapadı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kartal Kaymakamlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un açtığı davada yargılanan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş ve YSK üyelerine hakaret iddiasıyla yargılanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun davalarını takip etmek için Anadolu Adliyesine gidişleri engelledi.

Konuya ilişkin paylaşımda bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu"Resmi yazıyla! adliyeye girmek, davayı takip etmek ve adliye çevresinde bulunmayı yasaklamak ne demek? Korkmayın biz halkız ve haklıyız ve elbette kazanacağız. 16 milyon kazanacak, 85 milyon kazanacak!" ifadelerini kullandı.

Gazeteci Hilmi Hacaloğlu, adliye civarından yaptığı paylaşımda "Her gün bu saatlerde 1000’lerce kişinin giriş çıkış yaptığı yüzlerce aracın park yaptığı Kartal Adliyesi bahçesi, anlık!" diye yazdı.

DAVA ERTELENDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “YSK üyelerine hakaret” iddiasıyla 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşması 11 Kasım’a ertelendi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN