İlk evim konut kredi finansman paketi başvuru ne zaman başlayacak? İlk evim konut kredi hesaplama

16 Mayıs Pazartesi-20 Mayıs Cuma günü haftası ilk evim konut kredisi başvuru başladı mı sorusunun cevabı araştırılıyor. 0.89 ve 0.89 faizli konut kredisi başvuruları başladı mı? sorusunun yanında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şahsen başvuru işlemleri nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konut kredisi açıklaması sonrası İlk evim konut kredi finansman paketi başvuru ne zaman başlayacak? sorusu merak ediliypr. Konut kredisi faiz oranlarının 0.89 ve 0.99 seviyesine indirilmesinin ardından başvuru işlemleri için 3 kamu bankası olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan duyuru gelmesi bekleniyor. Peki 16 Mayıs Pazartesi günü başlayan haftada bu bankalardan duyurular geldi mi? Konut kredisi başvuruları başladı mı? Başvuru işlemleri nasıl yapılacak? Ev almak için sırada olan vatandaşlar için hem konut kredisi paketinin detaylarını hemde başvuru işlemlerine ilişkin son gelişmeleri aktarıyoruz. 

16 MAYIS PAZARTESİ 0.89 - 0.99 FAİZLİ KONUT KREDİSİ BAŞVURU EKRANI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan ve Maliye ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati tarafından detayları ilan edilen konut kredisi için başvuru erkanı henüz açık değil. 3 Kamu bankasının yayımlayacağı son dakika duyurusu ile başvuru ekranları açılacak ve vatandaşlar başvurularını şubeler üzerinden yapacaklar. Başvurularda vatandaşların ilk olarak gelir ve kazanç durumlarına bakılacak. Kullanabilecek kredi miktarları belirlenecek ardından almak istedikleri ev üzerinden yürütülecek ekspertiz çalışması sonunda kredi onayı verilecek. Başvuru işlemleri sırasında konut kredisi başvurularında talep edilen genel evraklar talep edilecek. 

SIFIR KONUTLAR İÇİN 0.99 FAİZLİ, İKİNCİ EL EVLER İÇİN İSE 0.89 FAİZLİ KREDİ MÜMKÜN

Devletin başlatmış olduğu konut kredisi desteği paketlerinde iki ayrı seçenek var. Birincisi standart konut kredisi kullanımı kapsamında 0.99 faizli yeni ev desteği, ikincisi ise evin yarısı kadar çekilebilecek 0.89 desteği. 

0.99 falzli konut kredisi kullanabilmek için

0.99 faiz oranıyla konut kredisi çekip kendi evini almak isteyenler için temel bir koşul olacak. Alınacak evin sıfır olması. Yeni yapılan binalardan alınacak konutlar için vatandaşlar 2 milyon liraya kadar kredi çekebilecek geri ödemeleri 10 yıl vadeli yapacaklar. 

0.89 faizli konut kredisi kullanabilmek için 

0.89 faizli konut kredisi kullanımında şartlar daha fazla. Vatandaşların 0.89 faizli konut kredisi başvuruları altın veya dolar bozdurmaları durumunda geçerli olacak. Altın veya dolar bozduracak olan vatandaşlar alacakları evin yarısı kadar peşinat karşılamak zorundalar. Bu peşin oranını yakalayan vatandaşlar kalan yüzde 50'lik kısım için 0.89 faizli kredi çekebilecekler. Bu kredi hem sıfır hem ikinci el evlerde geçerli olacak.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN