Sağlık

Bakan Bilgin duyurdu: 11 ilaç geri ödeme listesine alındı... Bakan Bilgin duyurdu: 11 ilaç geri ödeme listesine alındı...
Son 24 saatte korona virüsten 217 kişi hayatını kaybetti Son 24 saatte korona virüsten 217 kişi hayatını kaybetti
165 çocuk hayatını kaybetti: Nedeni bilinmiyor 165 çocuk hayatını kaybetti: Nedeni bilinmiyor
Avrupa'da koronavirüs vakalarında dikkat çeken artış... Avrupa'da koronavirüs vakalarında dikkat çeken artış...
Günde yedi zeytin yiyip alzheimerdan korunun Günde yedi zeytin yiyip alzheimerdan korunun
39 ayrı ilaç için toplatılma kararı! 39 ayrı ilaç için toplatılma kararı!
Sağlık Haberleri

Uzmandan uyarı: Soğuk havalara dikkat!

Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Op. Dr. Nurdoğan Ata, soğuk havalarda ıslak saçların sinüzit ağrısına benzer ağrılara ve göz arkasında oluşan ağrıya neden olabileceğini belirterek, şiddetli soğuklarda biraz daha dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu.

Bakan Bilgin duyurdu: 11 ilaç geri ödeme listesine alındı...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 1’i kanser, 1’i prematüre doğan bebeklerde kalp hastalığı tedavisinde kullanılan ve 1’i doğum sonrası aşırı kanama tedavisinde kullanılan ilaç olmak üzere 11 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını açıkladı. Bilgin, bu ilaçlardan 2’sinin yerli üretim olduğunu belirtti.

Güncel veriler belli oldu: Koca’dan ’56 il’ açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 25 Ekim 2021 tarihine ait son koronavirüs verilerini paylaştı. Koca, yaptığı açıklamada aşı çağrısını yineleyerek, “İkinci doz aşı oranının Türkiye genelinde w,5’i geçmesi gurur duyulacak bir toplumsal başarıdır. Halen 56 ilimiz ülke ortalamasının altında, bazı illerde fark büyük. Aşıyla birlikte tedbirlerin de önemli olduğunu unutmamalıyız” dedi.

Son 24 saatte korona virüsten 217 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 217 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 26 bin 217 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Bakan Koca’dan kritik uyarı: Yaş grubu verilerini paylaştı…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nu paylaştı. Tabloya göre; Türkiye’de son 24 saatte 28 bin 192 yeni koronavirüs vakası tespit edildi, 228 kişi hayatını kaybetti.

Dünyada ilk! Domuzdan insana organ nakli başarıyla sonuçlandı

İlk kez bir domuz böbreğinin alıcının bağışıklık sistemi tarafından ani reddedilme tetiklemeden bir insana nakledildiği açıklandı. Bunun insana nakil için organ eksikliğini gidermeye yardımcı olabilecek büyük bir ilerleme potansiyeli taşıdığı belirtildi.

Pfizer/Biontech’in 3'üncü doz aşısının etkinlik oranı belli oldu

ABD’li ilaç şirketi Pfizer, Alman ortağı BioNTech ile geliştirdiği Covid-19 aşısının 3. takviye dozunun etkinlik oranının yüzde 95.6 olduğunu açıkladı.

Kısıtlama olacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki güncel koronavirüs vaka tablosunu paylaştı. Tabloya göre; Türkiye’de son 24 saatte, 28 bin 645 yeni koronavirüs vakası tespit edildi, 198 kişi ise hayatını kaybetti.

165 çocuk hayatını kaybetti: Nedeni bilinmiyor

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde bilinmeyen bir hastalık nedeniyle geçtiğimiz Ağustos ayının sonundan bu yana en az 165 çocuğun hayatını kaybettiği kaydedildi.

Üst düzey temsilci açıkladı: Covid-19 salgını 2022’de de sürecek

2019 yılı sonbaharında Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra 2020 yılı Mart ayıyla birlikte dünyayı kasıp kavurmaya başlayan COVİD 19 salgını ne zaman bitecek?

“Tedbirler zayıf” demişti: Bakan Koca’dan ‘yüz yüze eğitim’ açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada yüz yüze eğitimin devam edeceğini duyurdu.

Avrupa'da koronavirüs vakalarında dikkat çeken artış...

DSÖ, Avrupa genelinde son bir haftada koronavirüs vakalarında yüzde 7’lik bir artış yaşandığını açıkladı.

İllere göre haftalık vaka haritası yayınlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından illere göre haftalık vaka sayısı tablosunu açıkladı.

Günde yedi zeytin yiyip alzheimerdan korunun

Yılın yeni yeşil zeytinleri pazar tezgahlarını süsledi. Günde yedi tane yeşil zeytin yiyerek hem zinde kalmak, hem de beyni korumak mümkün.

Meme ağrısı neden olur? Kanser riski var mı?

Prof. Dr. Irmak Durur Subaşı, “Meme ağrısı daha sık kadınlarda görülür ve endişeye yol açabilir. Ancak ağrı, meme kanserini gösteren yüksek kuşkulu bir bulgu değildir. Meme ağrısı olan, 30 yaşından küçüklere ultrasonografi ile görüntüleme önerilir. Benzer klinik özelliklere sahip 30 yaştan büyük kadınlarda ise muayene sonrası görüntüleme değerlendirmelerinin mamografi ve ultrasonografi ile yapılması önerilir” dedi.

39 ayrı ilaç için toplatılma kararı!

TİTCK, kas ve eklem ağrıları için kullanılan sprey ve kremlerin yer aldığı aralarında Majezik'in de bulunduğu 39 tropikal ürünün piyasadan toplatılmasına karar verdi.

Covid-19 hastalarında uyguladıkları tedavi dünya literatürüne girdi

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat Acat, Covid-19 hastalarına uyguladığı ilaç tedavisi ile ilgili yayınladığı makale ile dünya lliteratürüne girdi.

Fahrettin Koca'dan 'Turkovac' açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden Turkovac’a ilişkin paylaşımda bulundu. Turkovac’ı Türkiye’nin hizmetine sunmaya hazırlandıklarını belirten Koca, “İki doz aşı yaptırmış, Covid-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkes bize destek olabilir" dedi.

Bakan Koca, güncel verileri paylaştı: Vakalar korkutucu düzeyde…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 Ekim 2021 tarihine ait son koronavirüs verilerini paylaştı.

Toplam 206 haber.