Sağlık

İzmir'de bir kadın doktorun hastanın üzerine yürümesi tepkilere neden oldu İzmir’de bir kadın doktorun hastanın üzerine yürümesi tepkilere neden oldu
DSÖ'den koronavirüs salgını için beklenen açıklama DSÖ'den koronavirüs salgını için beklenen açıklama
ABD'de ilk maymun çiçeği virüsü kaynaklı ölüm kaydedildi ABD'de ilk maymun çiçeği virüsü kaynaklı ölüm kaydedildi
Ankara Sincan'da yanlış sünnet otizm hastası çocuğun hayatını kararttı Ankara Sincan'da yanlış sünnet otizm hastası çocuğun hayatını kararttı
Hatay'da sahte içki faciası: 3 kişi öldü, 9 kişi tedavi altında Hatay’da sahte içki faciası: 3 kişi öldü, 9 kişi tedavi altında
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca coronaya yakalandı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca coronaya yakalandı
Resmi Gazete'de yayımlandı! Saldırıya uğrayan sağlık çalışanları için yeni düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı! Saldırıya uğrayan sağlık çalışanları için yeni düzenleme
Bakan Koca duyurdu: Her zam döneminde maaşla birlikte artacak! Bakan Koca duyurdu: Her zam döneminde maaşla birlikte artacak!
Kinder'den sonra Oreo'da salmonella şüphesi! 3 üretim sahası kapatıldı Kinder'den sonra Oreo'da salmonella şüphesi! 3 üretim sahası kapatıldı
Aile hekimlerine teşvik ödemesi Resmi Gazete'de Aile hekimlerine teşvik ödemesi Resmi Gazete'de
Haftada iki kez seks, sağlık için çok önemli Haftada iki kez seks, sağlık için çok önemli
Sağlık Haberleri

İzmir’de bir kadın doktorun hastanın üzerine yürümesi tepkilere neden oldu

İzmir’de Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan kadın bir doktorun yanında çocuğu ile tahlil sonucunu göstermeye gelen kadın hastasına bağırıp üzerine yürümesi büyük tepki çekti.

65 yaş üstü ve kronik hastalar için kritik aşı kararı!

Grip aşısı, 65 yaş üstü kişiler ve kronik hastalıkları olanlar için uygulamaya açıldı.

İngiliz gazetesinden 6'lı masa iddiası! Gizli görüşmeler var

İngiliz gazetesi Financial Times, 6'lı masada derin çatlaklar olduğunu yazarak, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için kapalı kapılar arkasında görüşmeler yaptığını iddia etti.

DSÖ'den koronavirüs salgını için beklenen açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Kovid-19 salgını hakkında beklenen açıklamayı yaptı. Koronavirüs nedeniyle haftalık can kayıplarının Mart 2020'den bu yana en düşük seviyeye geldiğini duyurdu.

ABD'de ilk maymun çiçeği virüsü kaynaklı ölüm kaydedildi

ABD’nin Los Angeles şehrinde zayıf bağışıklık sistemi olduğu belirtilen bir kişi maymun çiçeği virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. ABD’de kayda geçen ilk maymun çiçeği ölümü olduğu belirtildi.

Canan Karatay formülü verdi! Bunu yiyen 90-95 yaşına kadar yaşar

Beslenme uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay insanı 95 yaşına kadar yaşatacak formülü verdi. Karatay ayrıca şeker tüketmenin enerji değil tam tersi halsizliğe neden olduğunu söyledi. İşte Canan Karatay'ın açıklamaları..

Ankara Sincan'da yanlış sünnet otizm hastası çocuğun hayatını kararttı

Otizm hastası 8 yaşındaki Aziz İleri, Sincan’da özel bir hastanede yapılan hatalı sünnet işleminden sonra tuvaletini yapamaz oldu. Çocuklarında kalıcı hasar kalmasından korkan ailesinin nöbetleşerek gece gündüz başında beklediği yüzde 90 engelli Aziz, yardım istiyor.

Hatay’da sahte içki faciası: 3 kişi öldü, 9 kişi tedavi altında

Hatay'ın İskenderun ilçesinde sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan 12 kişiden 3'ü yaşamını yitirdi. 9 kişinin tedavileri sürerken, olayla ilgili 10 kişi gözaltına alındı.

Fahrettin Koca yeni koronavirüs dalgası için tarih verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Koronavirüs hakkında açıklama yapan Bakan Koca 'dalga kasım, aralık gibi yeniden olabilir' dedi..

TTB: Sağlık Bakanlığı, Mustafa Yücel'in hekim olmadığını teyit etti!

TTB, Sağlık Bakanlığı’nın Mustafa Yücel'in hekim olmadığını teyit ettiğini ve hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdiğini duyurdu

Çin'de korkunç görüntüler! Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma yasağı geldi

Çin'in Chengdu kentinde COVID-19 tedbirleri kapsamında dün akşam başlayan sokağa çıkma yasağı öncesi çarpıcı görüntüler ortaya çıktı.. 1-4 Eylül tarihleri arasında kentte yaşayan 22 milyon kişiye COVID-19 testi uygulanacak.

Koronavirüsün belirtileri değişti! Dikkat yeni belirtiler bunlar...

Koronavirüsün en çok mutasyona uğrayan türü olan Omicron varyantının ilk belirtilerinin değiştiği açıklandı. Eskiden koku kaybı ve nefes darlığı gibi belirtilerin olduğu corona virüsünün yeni belirtileri arasında boğaz ağrısı öne çıkmaya başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca coronaya yakalandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada coronaya yakalandığını duyurdu. Koca, "Covid-19 testim beş gün önce pozitif çıktı" dedi.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Saldırıya uğrayan sağlık çalışanları için yeni düzenleme

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), üniversitelerin saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarına hukuki destek vereceği düzenlemeyi yayımladı.

Kamuya dönmek isteyen doktorlara atama müjdesi!

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Beyaz Reform" adımı sonrasında kamuya dönüş için talepler arttı. Taban fiyatlarında yapılan düzenleme ve teşvik ödemeleri sonrasında artan talepler ile doktorlar için daha cazip hâle gelen kamu hastanelerine başvuru süreci başladı.

Bakan Koca duyurdu: Her zam döneminde maaşla birlikte artacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'Herkese verilen taban ödemesi SUT fiyatlarından etkilenmeyecek ve her zam döneminde maaşla birlikte artacak.' dedi.

Kinder'den sonra Oreo'da salmonella şüphesi! 3 üretim sahası kapatıldı

Atıştırmalıklarıyla tanınan ABD merkezli Mondelez'in ürünlerinde salmonella bakterisi ihtimali olduğu duyuruldu. Oreo, Mikado ile Pepito'nun üreticisi olan şirket 3 üretim sahasını kapatma kararı aldı.

Aile hekimlerine teşvik ödemesi Resmi Gazete'de

Aile hekimliği sözleşme ve ödeme yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Haftada iki kez seks, sağlık için çok önemli

Yapılan son araştırmalara göre, aktif bir cinsel yaşam; sağlığınızı iyileştirmek için beslenmenize dikkat etmek, alkol alımını azaltmak ve sigarayı bırakmak kadar önemli olabilir.

Toplam 617 haber.