Kültür Sanat

Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'si Selin Yeninci'den yeni proje Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye’si Selin Yeninci’den yeni proje
Squid Game hakkında flaş iddia: Dizi çalıntı mı? Squid Game hakkında flaş iddia: Dizi çalıntı mı?
Squid Game dizisini kaç kişi izledi? Squid Game dizisini kaç kişi izledi?
Squid Game'in ödülü 45.6 milyar Won kaç TL ediyor? Squid Game’in ödülü 45.6 milyar Won kaç TL ediyor?
Zerzevan Kalesinde bulundu Zerzevan Kalesinde bulundu
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Öncelikle yapmamız gereken şey, tevhit ve vahdet zeminimizi güçlendirmektir' Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Öncelikle yapmamız gereken şey, tevhit ve vahdet zeminimizi güçlendirmektir”
2700 yıllık Tieion Antik Kenti jandarmaya emanet 2700 yıllık Tieion Antik Kenti jandarmaya emanet
Kapadokya moda ile renklendi Kapadokya moda ile renklendi
Red Bull Music Festival İstanbul'un açılış gecesine ünlülerden büyük ilgi Red Bull Music Festival İstanbul'un açılış gecesine ünlülerden büyük ilgi
'Okuyan, bilgiyle değer üreten nesiller için çalışıyoruz' 'Okuyan, bilgiyle değer üreten nesiller için çalışıyoruz'
Dr. Bahar Eriş, başarılı çocuk yetiştirmenin sırlarını anlatacak Dr. Bahar Eriş, başarılı çocuk yetiştirmenin sırlarını anlatacak
Ünlü piyanist Fazıl Say İKÜ'de sahne alıyor Ünlü piyanist Fazıl Say İKÜ'de sahne alıyor
'Kara Işık' ve 'Ayaküstü' fotoğraf projeleri Almanya'da sergilenecek 'Kara Işık' ve 'Ayaküstü' fotoğraf projeleri Almanya'da sergilenecek
Tiyatronun görünmeyen kahramanları yeni sezona hazırlanıyor Tiyatronun görünmeyen kahramanları yeni sezona hazırlanıyor
İstanbul Arkeoloji Müzelerinde tarihin kapıları yeniden ziyaretçilere açıldı İstanbul Arkeoloji Müzelerinde tarihin kapıları yeniden ziyaretçilere açıldı
5'inci Sultanbeyli Kitap Fuarı başlıyor 5'inci Sultanbeyli Kitap Fuarı başlıyor
Terapi odası kitap oldu Terapi odası kitap oldu
Mümin Sekman ve Bahar Eriş çocuk yetiştirmenin sırlarını anlatacak Mümin Sekman ve Bahar Eriş çocuk yetiştirmenin sırlarını anlatacak
Girdap şiir kitabı raflardaki yerini aldı Girdap şiir kitabı raflardaki yerini aldı
71. Emmy Ödüllerine Chernobyl damgası 71. Emmy Ödüllerine Chernobyl damgası
Kültür Sanat Haberleri

Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye’si Selin Yeninci’den yeni proje

ATV’nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova'da ‘Saniye’ karakterini canlandıran Selin Yeninci, yeni bir film anlaşması imzaladı.

Squid Game hakkında flaş iddia: Dizi çalıntı mı?

Yayınladığı günden bu yana tüm dünyada inanılmaz bir ilgi gören Squid Game, en çok izlenen diziler arasında yerini aldı. Sosyal medyanın gündemini meşgul eden diziyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Squid Game dizisini kaç kişi izledi?

Distopik Güney Kore dizisi Squid Game, dünya genelinde 111 milyon seyirciye ulaşarak Netflix'in en popüler içeriği hâline geldi.

Squid Game’in ödülü 45.6 milyar Won kaç TL ediyor?

Netflix’e damga vuran Kore yapımı “Squid Game” isimli dizi, 45,6 milyar wonluk para ödülü olan ölümcül bir oyunu konu alıyor. Peki 45.6 milyar won kaç TL, ne kadar ediyor?

Zerzevan Kalesinde bulundu

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde bulunan 3 bin yıllık Zerzevan Kalesindeki kazılarda çıkarılan rozet merak konusu oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Öncelikle yapmamız gereken şey, tevhit ve vahdet zeminimizi güçlendirmektir”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Ümmetin temel sorunlarını doğru tespit ederek ve çağın gerçekliklerini doğru okuyarak dinimizin temel esasları ekseninde yeni fikirler ve açılımlar üretmek durumundayız. Bunun için öncelikle yapmamız gereken şey, tevhit ve vahdet zeminimizi güçlendirmektir' dedi.

2700 yıllık Tieion Antik Kenti jandarmaya emanet

Türkiye'nin Karadeniz kıyılarında kazılan ilk ve tek antik kent olma özelliğini taşıyan 2 bin 700 yıllık Tieion Antik Kenti'nin güvenliği jandarmaya emanet. Bölgenin tarihine ışık tutan Filyos Kalesi'nde devriye gezen jandarma ekipleri bölgenin huzur ve güvenini sağlıyor.

Kapadokya moda ile renklendi

Dosso Dossi Fashion Show'un 2021 sonbahar-kış sezonu dijital platform defilesi, Kapadokya’nın muhteşem doğası eşliğinde gerçekleştirildi. Çekimlerde Tülin Şahin, Özge Ulusoy, Jessica May, Deren Talu, Ecem Çırpan, Pınar Tartan, Büşra Turan ve Sinem Sülün’ün de aralarında olduğu 30 manken görev aldı.

Red Bull Music Festival İstanbul'un açılış gecesine ünlülerden büyük ilgi

İstanbul'u 15 gün boyunca müzikle sarmaya hazırlanan Red Bull Music Festival İstanbul, önceki akşam açılışını gerçekleştirdi. Özenle hazırlanan ve şehrin ruhunu yansıtan program kapsamında; festivale aynı zamanda ev sahipliği yapacak olan Red Bull House of Music de kapılarını açtı. Açılış gecesine Itır Esen, Gaye Su Akyol, Ceylan Ertem gibi müzik ve sanat dünyasından isimler katılım gösterdi.

'Okuyan, bilgiyle değer üreten nesiller için çalışıyoruz'

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Fuarı, büyük ilgi çekti. Yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, fuar ile binlerce kitabı ve çok sayıda yazarı okuyucuyla buluşturduklarını vurguladı.

Dr. Bahar Eriş, başarılı çocuk yetiştirmenin sırlarını anlatacak

Doktor Bahar Eriş, 'Çocuklar Nasıl Başarır?' konulu Akbatı Yaşam Akademisi söyleşisi ile ebeveynlere başarılı çocuk yetiştirmenin sırlarını verecek.

Ünlü piyanist Fazıl Say İKÜ'de sahne alıyor

İstanbul Kültür Üniversitesi, yeni sanat yılının ilk konserinde dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say'ı konuk ediyor

'Kara Işık' ve 'Ayaküstü' fotoğraf projeleri Almanya'da sergilenecek

Fotoğraf sanatçısı Burak Bulut Yıldırım, 11. Türk Kültür Günleri kapsamında 14-24 Ekim 2019 tarihleri arasında Almanya'da Ayaküstü-In Haste ve Kara Işık-Black Light fotoğraf projelerini sergileyecek. Sergilerden elde edilen gelir Almanya'daki Türk kökenli gençler için geliştirilen sosyal sorumluluk projelerine bağışlanacak.

Tiyatronun görünmeyen kahramanları yeni sezona hazırlanıyor

Devlet Tiyatroları'nın (DT) yeni sezonunun başlamasına çok kısa bir zaman kaldı. Devlet Tiyatroları'nın 10 yerleşik bölgesinde ve turne sahnelerinde sergilenen oyunların tüm kostümleri, aksesuarları ve dekorları Ankara Macunköy'deki Tiyatro Kampüsü içinde yer alan Sanat Teknik Müdürlüğü'nde hazırlanıyor. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü işin mutfağının kapılarını İHA'ya açtı.

İstanbul Arkeoloji Müzelerinde tarihin kapıları yeniden ziyaretçilere açıldı

Osmanlı ve cumhuriyet döneminin ilk müzesi olan İstanbul Arkeoloji Müzelerinde tarihin kapıları yeniden ziyaretçilere açıldı.

5'inci Sultanbeyli Kitap Fuarı başlıyor

Yayınevlerinin ve 100'den fazla yazarın katılacağı 5'inci Sultanbeyli Kitap Fuarı 28 Eylül'de kapılarını açıyor.

Terapi odası kitap oldu

Klinik Psikolog Mehtap Güngör, terapi odasında danışanlarıyla gerçekleştirdiği seansları Ukde ismiyle kitaplaştırdı.

Mümin Sekman ve Bahar Eriş çocuk yetiştirmenin sırlarını anlatacak

Yaşam Akademisi, anne-çocuktan, kişisel gelişime çeşitli dallarda uzman konuklarını Akbatı'da ağırlamaya Sonbahar-Kış döneminde de devam edeceğini duyurdu. Yaşam Akademisi, Ekim ayında 'Çocuklar Nasıl Başarır?' konulu söyleşi ile Doktor Bahar Eriş'i, 'Her Şey Seninle Başlar' başlıklı söyleşisinde ise Mümin Sekman'ı konuk edecek.

Girdap şiir kitabı raflardaki yerini aldı

Mülkiye Müfettişi Mustafa Akgül, görev yaptığı ilçelerde kaleme aldığı Girdap isimli şiir kitabı raflardaki yerini aldı.

Toplam 28 haber.