Ekonomi

Merkez Bankası rezervleri düşmeye devam ediyor Merkez Bankası rezervleri düşmeye devam ediyor
İngiltere'den flaş Türkiye kararı! İsmail Demir duyurdu İngiltere'den flaş Türkiye kararı! İsmail Demir duyurdu
Küresel buğday stoklarında 10 haftalık buğday kaldı! Küresel buğday stoklarında 10 haftalık buğday kaldı!
The Economist'in yeni kapağı ürküttü! Açlık ve kıtlık geliyor The Economist'in yeni kapağı ürküttü! Açlık ve kıtlık geliyor
TÜİK Daire Başkanı Cem Baş neden istifa etti? Baskılara mı dayanamadı? TÜİK Daire Başkanı Cem Baş neden istifa etti? Baskılara mı dayanamadı?
Türkiye İstatistik Kurumu açıkladı! Tüketici güven endeksi mayısta arttı Türkiye İstatistik Kurumu açıkladı! Tüketici güven endeksi mayısta arttı
Araç sahipleri dikkat! Benzine cumartesi günü indirim geliyor Araç sahipleri dikkat! Benzine cumartesi günü indirim geliyor
New York borsası günü sert düşüşle kapattı New York borsası günü sert düşüşle kapattı
TÜİK'te enflasyon hesabını yapan Daire Başkanı Cem Baş istifa etti TÜİK'te enflasyon hesabını yapan Daire Başkanı Cem Baş istifa etti
3600 ek gösterge detaylar: Maaşa 1450, ikramiyeye 43 bin 500 lira ek! 3600 ek gösterge detaylar: Maaşa 1450, ikramiyeye 43 bin 500 lira ek!
Birleşmiş Milletler'i uyardı! Ukrayna'daki savaş gelecek aylarda küresel gıda krizine yol açabilir Birleşmiş Milletler'i uyardı! Ukrayna'daki savaş gelecek aylarda küresel gıda krizine yol açabilir
CHP'li vekil Özgür Karabat uyardı! Elektriğe büyük zam gelecek! CHP'li vekil Özgür Karabat uyardı! Elektriğe büyük zam gelecek!
Şenol Babuşçu'dan korkutan açıklama: Enflasyon ekimde üç haneye çıkacak Şenol Babuşçu'dan korkutan açıklama: Enflasyon ekimde üç haneye çıkacak
Bakanlık müjdeyi verdi! Marmaray, Başkentray ve İZBAN trenleri 19 Mayıs'ta ücretsiz olacak Bakanlık müjdeyi verdi! Marmaray, Başkentray ve İZBAN trenleri 19 Mayıs'ta ücretsiz olacak
Fatih Portakal'dan yeni basılmış paralarla ilgili soru: Döviz yeni ralliye mi hazırlanıyor? Fatih Portakal'dan yeni basılmış paralarla ilgili soru: Döviz yeni ralliye mi hazırlanıyor?
Ekonomi Haberleri

Merkez Bankası rezervleri düşmeye devam ediyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) brüt döviz rezervleri geçen haftaya göre 4 milyar 821,0 milyon dolar düşüş gösterdi.

İngiltere'den flaş Türkiye kararı! İsmail Demir duyurdu

Son dakika gelen habere göre İngiltere, savunma sanayi ürünleri konusunda Türkiye'ye uyguladığı ihracat kısıtlamasını kaldırdı. Açıklamayı, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir yaptı.

Küresel buğday stoklarında 10 haftalık buğday kaldı!

Tarım analiz firması Gro Intelligence CEO'su Sara Menker dünyanın 10 haftalık tüketime yetecek kadar buğday stokunun kaldığını söyledi.

The Economist'in yeni kapağı ürküttü! Açlık ve kıtlık geliyor

Britanya'nın önde gelen ekonomi yayınlarından The Economist dergisinin bu haftaki sayısında gıda felaketiyle ilgili bilgiler yer aldı. Kapakta 'Yaklaşan gıda felaketi' manşeti yer aldı.

TÜİK Daire Başkanı Cem Baş neden istifa etti? Baskılara mı dayanamadı?

TÜİK'te enflasyon hesaplamaları yapan TÜİK Fiyat İstatistikleri Dairesi Başkanı Cem Baş sağlık sorunları nedeniyle istifa etti denilmişti. Cem Baş'ın, sağlıkla ilgili hiçbir sorunu olmadığı ve son dönemde artan baskılardan ciddi rahatsızlık duyduğu iddia edildi.

Türkiye İstatistik Kurumu açıkladı! Tüketici güven endeksi mayısta arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) işbirliği ile yürütülen tüketici güven endeksi açıklandı.

Araç sahipleri dikkat! Benzine cumartesi günü indirim geliyor

Üst üste gelen akaryakıt zamlarından sonra araç sahiplerine iyi haber geldi. Benzine cumartesi gününden geçerli olmak üzere 1,02 TL indirim yapılacağı öğrenildi.

New York borsası günü sert düşüşle kapattı

New York borsası, enflasyonla mücadele için ABD Merkez Bankasının (FED) daha agresif faiz artırımı yapmak zorunda kalacağı ve ekonomiyi resesyona sürükleyeceğine dair endişelerle günü düşüşle tamamladı.

TÜİK'te enflasyon hesabını yapan Daire Başkanı Cem Baş istifa etti

Türkiye İstatistik Kurumu'nda (TÜİK), enflasyon hesabını yapan Fiyat İstatistikleri Daire Başkanı Cem Baş istifa etti.

Benzin fiyatlarına peş peşe yapılan zamların ardından indirim geliyor

Petrolün 108 dolara kadar gerilemesinin ardından benzin fiyatlarına indirim yapılacağı ifade edildi. Cuma gece yarısından itibaren benzin fiyatlarına 1 lira indirim yapılacağı öğrenildi.

19 Mayıs altın zirveyi gördü! 19 Mayıs altının gramı 940 lirayı geçti! Altın fiyatarına FED etkisi

Vatandaşlar 19 mayıs altının gram fiyatını araştırmaya başladı. Dolar fiyatlarının artmasıyla birlikte altın fiyatları da zirveyi gördü. 19 Mayıs altının gram fiyatı 944 liradan alıcı buluyor.

3600 ek gösterge detaylar: Maaşa 1450, ikramiyeye 43 bin 500 lira ek!

3600 ek gösterge çalışmalarında sona geldi. Bakan Bilgin ek göstergede mayıs ayı sonunu işaret ederken, maaş ve ikramiyelerin daha da artmasını sağlayacak kilit bir nokta olduğu ifade edildi. ‘Yansıtma oranı’nda yapılacak olan artışın maaşları 1450, ikramiyelere ise 43 bin 500 lira olarak geri döneceği kaydedildi. İşte 3600 ek gösterge için son dakika haberinin detayları…

Birleşmiş Milletler'i uyardı! Ukrayna'daki savaş gelecek aylarda küresel gıda krizine yol açabilir

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Rusya'nın Ukrayna'da sürdürdüğü savaşın tarım ürünlerinin fiyatlarının artmasına yol açtığını hatırlattı

CHP'li vekil Özgür Karabat uyardı! Elektriğe büyük zam gelecek!

Elektrik faturalarının 2022 yılı başında zamlanmasıyla büyük tepki oluşmuştu. Hükümet tarafından kademeli tarifede değişikliğe gidilmesiyle faturalarda biraz gerileme yaşanmıştı. CHP'li milletvekili Özgür Karabat elektriğe çok yakında yine zam geleceğini söyledi.

Benzine bir zam daha geldi! Pompaya 1 TL 3 kuruş yansıyacak

Benzine bu geceden itibaren pompaya yansıyacak şekilde 1 lira 3 kuruş zam geldi.

Şenol Babuşçu'dan korkutan açıklama: Enflasyon ekimde üç haneye çıkacak

Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, yaşanan ekonomik kriz hakkında değerlendirmelerde bulundu. Babuşçu 'TÜİK rakamlarıyla bile Ekim ayına doğru üç haneli enflasyonu görme olasılığımız çok düşük değil' dedi.

Araç sahipleri dikkat! Benzine yarından itibaren bir zam daha geliyor

Benzine zam üstüne zam gelmeye devam ediyor. Dün litre başına 1,70 TL zam gelen benzine yarından itibaren geçerli olmak üzere bir zam daha gelecek. Pompa fiyatlarına yansıyacak zam ise 1 lira 3 kuruş..

Dolarda büyük depreme gidiyoruz! Atilla Yeşilada Merkez Bankası'nın son durumunu anlattı

Dolar neden yükseliyor sorusunun cevabını Atilla Yeşilada verdi. Dolar kuru için en korkunç senaryo. Ekonomist Atilla Yeşilada, dolarda yaşanacak büyük depremi açıkladı. Yeşilada, doları 16,50 liranın altında frenlemenin çok zor olduğunu, kısıtlamaların da bir süre sonra doları yukarı iteceğini söyledi.

Bakanlık müjdeyi verdi! Marmaray, Başkentray ve İZBAN trenleri 19 Mayıs'ta ücretsiz olacak

Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaşayan vatandaşlara 19 mayıs için güzel haberi verdi. Bakanlık 3 büyükşehirde bulunan tren hatlarının 19 Mayıs'ta ücretsiz olarak çalışacağını açıkladı.

Toplam 941 haber.