Eğitim

Celal Bayar Üniversitesi öğretim görevlisinin sır ölümü! Eve giren yakınları bu halde buldu Celal Bayar Üniversitesi öğretim görevlisinin sır ölümü! Eve giren yakınları bu halde buldu
YÖK Başkanı'ndan yeni bölüm müjdesi: Çalışmaları başlattık YÖK Başkanı'ndan yeni bölüm müjdesi: Çalışmaları başlattık
Bakan Özer'den 'birlik ve beraberlik' mesajı: Eğitimde çözülmeyecek hiçbir problem yok Bakan Özer'den 'birlik ve beraberlik' mesajı: Eğitimde çözülmeyecek hiçbir problem yok
Okullarda13 öğrenciye 1 simit düşerken 4 öğrenciden 1'i aç Okullarda13 öğrenciye 1 simit düşerken 4 öğrenciden 1’i aç
Bakan Özer'den 'maske' açıklaması Bakan Özer'den 'maske' açıklaması
ÖSYM duyurdu! Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçları açıklandı ÖSYM duyurdu! Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçları açıklandı
Devamsızlıktan kalan öğrenciler ne yapacak? MEB'den yeni karar! Devamsızlıktan kalan öğrenciler ne yapacak? MEB'den yeni karar!
KTÜ KYK yemekhanesinde isyan ettiren şort ve kısa pantolon yasağı KTÜ KYK yemekhanesinde isyan ettiren şort ve kısa pantolon yasağı
CHP'den YÖK'e çağrı: Harekete geçin… CHP’den YÖK’e çağrı: Harekete geçin…
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmam Hatipli gençlere: İşte Fatih'in torunları Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmam Hatipli gençlere: İşte Fatih'in torunları
Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenle izdivaç skandalında devreye girdi! Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenle izdivaç skandalında devreye girdi!
MEB'den öğretmenler izdivaç sayfasına inceleme! Çoğu öğretmen değil MEB'den öğretmenler izdivaç sayfasına inceleme! Çoğu öğretmen değil
Ortaca Milli Eğitim Müdürlüğü'nde iki müdür aynı günde istifa etti Ortaca Milli Eğitim Müdürlüğü'nde iki müdür aynı günde istifa etti
MEB, öğrenciler için 10 bin soruluk nisan ayı yardımcı kaynak paketini yayımladı MEB, öğrenciler için 10 bin soruluk nisan ayı yardımcı kaynak paketini yayımladı
'Kız-erkek ayrı otursun' talimatı veren okul müdürü 5 gün sonra göreve döndü 'Kız-erkek ayrı otursun' talimatı veren okul müdürü 5 gün sonra göreve döndü
LGS başvuru kılavuzu yayımlandı! Bakan Özer'den uyarı LGS başvuru kılavuzu yayımlandı! Bakan Özer'den uyarı
10 yaşındaki Yüksel Avcı uluslararası kodlama yarışmasında birinci oldu 10 yaşındaki Yüksel Avcı uluslararası kodlama yarışmasında birinci oldu
Eğitim Haberleri

Celal Bayar Üniversitesi öğretim görevlisinin sır ölümü! Eve giren yakınları bu halde buldu

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Kontrol Sistemleri Anabilim Dalı Başkanı Mevlüt Karaçor evinde ölü bulundu.

YÖK Başkanı'ndan yeni bölüm müjdesi: Çalışmaları başlattık

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi'nde üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Özvar, 'NFT, Blockchain gibi teknolojilerin bölümleri açılır mı?'sorusuna 'Doğrudan bu temaları da içeren bölümler ve programları şu anda tasarlıyoruz' diye cevap verdi.

Bakan Özer'den 'birlik ve beraberlik' mesajı: Eğitimde çözülmeyecek hiçbir problem yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Okul Yöneticileri Buluşması”na katıldı. Burada konuşan Özer, birlik ve beraberlik içerisinde oldukları zaman eğitim sisteminde çözülemeyecek hiçbir problemin bulunmadığını belirtti.

Muhammet Emin Akbaşoğlu duyurdu! AK Parti lisans ve yüksek lisans öğrencileri için öğrenci affı çalışması başlattı

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için af çalışmaları başlatıldığını duyurdu.

Okullarda13 öğrenciye 1 simit düşerken 4 öğrenciden 1’i aç

Eğitim İş Bursa Şubesi, Bursa'da 17 ilçe kapsamında resmi eğitim kurumlarında görev yapan 2 bin 167 öğretmen ile öğrencilerin beslenme düzeyini araştırdı. Rapora göre, 13 öğrenciye 1 simit düşüyor. Öğrenci başına düşen harçlık 82 kuruş. Öğrencilerin yüzde 12,5’i her gün düzenli olarak yumurta yiyebiliyor. 4 öğrenciden 1'i aç.

Bakan Özer'den 'maske' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, koronavirüs nedeniyle uzun süredir uygulanan maske takma zorunluluğuna dair açıklama yaptı. Özer, "Yarından itibaren okul öncesinde, ilkokuldan ortaokula, ortaokuldan liseye kadar tüm okullarda artık kapalı mekanlarda maske kullanımını hem öğrencilerimize hem de öğretmenlerimiz için kaldırmış bulunuyoruz" dedi.

ÖSYM duyurdu! Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçları açıklandı

10 Nisan'da gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2022-YDS/1) sonuçları açıklandı.

Devamsızlıktan kalan öğrenciler ne yapacak? MEB'den yeni karar!

Milli Eğitim Bakanlığı, liselerde devamsızlıktan kalan öğrencilere yıl sonunu beklemeden mesleki eğitim merkezlerine geçiş hakkı tanıdı.

KTÜ KYK yemekhanesinde isyan ettiren şort ve kısa pantolon yasağı

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) kampüs içerisindeki erkek yurtlarının yemekhanelerinde KYK yönetimi tarafından şort ve kısa pantolon giyilmesi yasaklandı. Öğrenciler sosyal medyadan yasağa tepki gösterdi.

CHP’den YÖK’e çağrı: Harekete geçin…

CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, vakıf üniversitesinde öğretim üyelerinin yaşadığı sorunlara ilişkin açıklama yaptı. Özdemir, Nişantaşı Üniversitesi’nden atılan akademisyenlerin işlerine geri dönmeleri için YÖK’e çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmam Hatipli gençlere: İşte Fatih'in torunları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Cumhurbaşkanlığı Külliye Sergi Salonu'nda öğretmenler ve eğitim yöneticilerine verilen iftar programına katıldı. İftar programında, Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi Musiki Topluluğu'nun müzik dinletisi Erdoğan'ı hayran bıraktı.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenle izdivaç skandalında devreye girdi!

Evlenmek veya partner bulmak isteyen öğretmenler için Instagram'da açılan 'ögretmenler.cift' hesabı hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı.

MEB'den öğretmenler izdivaç sayfasına inceleme! Çoğu öğretmen değil

Öğretmenler tarafından açılan Öğretmenler Çift instagram sayfası öğretmenleri evlendirmek için açılan bir izdivaç sayfası olarak skandal yarattı. Çıkan haberler ardından tepki gelince Milli Eğitim Bakanlığı devreye girdi. MEB tartışmalara konu olan öğretmenler izdivaç sayfasındaki isimlerin çoğunun öğretmen olmadığını belirledi.

Ortaca Milli Eğitim Müdürlüğü'nde iki müdür aynı günde istifa etti

Ortaca MEB'de şaşırtan bir olay gerçekleşti. Ortaca aynı gün iki müdür birden istifa etmesiyle çalkalandı. Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yaşanan istifalar büyük şok yaşatırken Ortaca Milli Eğitim Müdürü ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürü'nün istifası şaşırttı.

Öğretmenler izdivaç sayfası kurdu! Öğretmenler Çift instagram hesabı tepkilere neden oldu

Ciddi tanışma ve evlilik platformu olarak kendini tanıtan Öğretmenler Çift instagram hesabı yaptığı paylaşımlarla kendine eş arayan öğretmenleri buluşturuyor. Öğretmenlerin böyle bir izdivaç sayfası kurarak ilişki araması sosyal medyada tepkilere yol açtı. Tepkilerin üstüne Tinder'ı örnek göstererek kendilerini savundular.

MEB, öğrenciler için 10 bin soruluk nisan ayı yardımcı kaynak paketini yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa tüm öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan ve 10 bin sorudan oluşan ücretsiz nisan ayı yardımcı kaynak paketini yayımladı. Pakette LGS ve YKS'ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları ve çözümlü soru bankaları yer alıyor.

'Kız-erkek ayrı otursun' talimatı veren okul müdürü 5 gün sonra göreve döndü

Kararı büyük tepkiye neden olmuştu. Bursa'da kız ve erkek öğrencilerin ayrı oturması talimatı vermesinin ardından görevinden alınan okul müdürü Haydar Akın, 5 gün sonra yeniden görevine döndü.

Bakan Mahmut Özer'den yeni atama müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özer milyonlarca öğretmen adayı tarafından merakla beklenen yeni atamalara ilişkin konuştu.

LGS başvuru kılavuzu yayımlandı! Bakan Özer'den uyarı

Millî Eğitim Bakanlığınca bu yıl 5 Haziran'da gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınavın başvuru ve uygulama kılavuzu yayımlandı. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS kılavuzuna ilişkin açıklamalar yaptı..

Toplam 134 haber.