Çevre

Karadeniz'de korkutan renk değişimi! Neye işaret ediyor? Karadeniz'de korkutan renk değişimi! Neye işaret ediyor?
Atıklarla siyaha dönüşen Kınıklı Deresi Marmara Denizi'ne akıyor Atıklarla siyaha dönüşen Kınıklı Deresi Marmara Denizi’ne akıyor
Adıyaman'da korkutan deprem! Adıyaman'da korkutan deprem!
Büyükçekmece Gölü'nde 'yosun' alarmı Büyükçekmece Gölü'nde 'yosun' alarmı
MTAL, 'yok etme yaşat' projesini tanıttı: Hedef, çevre bilinci farkındalığı MTAL, ‘yok etme yaşat’ projesini tanıttı: Hedef, çevre bilinci farkındalığı
Meteoroloji'den yeni açıklama! Yağışlar ne zaman sona erecek? Meteoroloji'den yeni açıklama! Yağışlar ne zaman sona erecek?
Meteorolojiden kritik uyarı: Anil sel ve yıldırımlara dikkat! Meteorolojiden kritik uyarı: Anil sel ve yıldırımlara dikkat!
Ramazan Bayramı'nda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den pus ve sis uyarısı Ramazan Bayramı'nda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den pus ve sis uyarısı
Ege Denizi'nde korkutan deprem! Ege Denizi'nde korkutan deprem!
Çevre Haberleri

Akdeniz'de korkutan deprem!

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 3,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasına göre, depremin Datça'ya 60 kilometre mesafede, denizde meydana geldiği bildirildi.

Meteoroloji'den kar yağışı ve sağanak yağış uyarısı! Sıcaklıklar düşecek

Meteoroloji görevlisi Yağan, 'Bu geceden itibaren sıcaklıklar oldukça düşecek. Yarın İstanbul'da 18, Ankara'da 15 dereceleri göreceğiz. Kuvvetli yağışlarımız da var. Yurdun yükseklerinde kar yağışı göreceğiz.'

Muğla’da korkutan deprem!

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre Muğla'da 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Karadeniz'de korkutan renk değişimi! Neye işaret ediyor?

Arnavutköy Karaburun Sahili'nde, deniz suyunun rengi bölüm bölüm turuncu ve kızıla döndü. Sebebinin alg patlaması olduğu tahmin ediliyor.

Havalar bir türlü ısınamıyor! Meteoroloji uyardı: 4 gün sonra soğuklar geri geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamalara göre hafta sonu hava sıcaklıklarında yaklaşık 4 derecelik bir artış görüleceği fakat sonraki günlerde soğukların geri döneceği belirtildi.

Atıklarla siyaha dönüşen Kınıklı Deresi Marmara Denizi’ne akıyor

Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinden geçen Kınıklı Deresi, atıklar nedeniyle siyaha büründü. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü dereden, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ise denizden numune alarak inceleme başlattı.

Adıyaman'da korkutan deprem!

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada depremin saat 19.23'te meydana geldiği bildirildi.

Büyükçekmece Gölü'nde 'yosun' alarmı

Büyükçekmece Gölü'nün yüzeyinde yosun birikintisi oluştu. Gölün eski halinden eser kalmadı.

Meteoroloji'den dikkat çeken uyarı: Kar ve sağanak yağış geliyor!

Meteoroloji'nin 9 Mayıs hava durumunu yayınladığı raporda, yurdun yüksek kesimlerinin kar yağışlı, bazı kesimlerinin ise sağanak yağışlı olacağı bildirildi.

MTAL, ‘yok etme yaşat’ projesini tanıttı: Hedef, çevre bilinci farkındalığı

Bahçeşehir Borsa İstanbul MTAL, birçok ülkeden öğretmen ve öğrencilerin bilimsel çalışmalarına yer verilen ‘eTwinning’ portalına “Yok Etme Yaşat” isimli iddialı bir proje ile katıldı. Kimya Teknolojileri Öğretmeni Zeynep Bak Kibar öncülüğünde yürütülen projeyle, çevre ve geri dönüşüm bilincinin bölgesel ve daha geniş kapsamlı olarak geliştirilmesi amaçlanıyor.

Meteoroloji uyardı! Kuvvetli yağış geliyor, 7 Mayıs 2022 hava durumu...

Meteoroloji ülke genelinde kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Düzce'de korkutan peş peşe depremler!

Düzce'de art arda iki deprem meydana geldi. Çevre illerden de hissedilen depremler korkuttu.

Meteoroloji uyardı! Kuvvetli sağanak yağış geliyor... Ankara ve İstanbul dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), aralarında İstanbul'un da olduğu birçok il için sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den yeni açıklama! Yağışlar ne zaman sona erecek?

Son dakika haberine göre; İstanbul ve yurt genelinde yağışlı hava etkisini göstermeye devam ediyor. Herkes yağışlı havanın ne zaman yurdu terk edeceğini merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumunu yayımladı.

Meteorolojiden kritik uyarı: Anil sel ve yıldırımlara dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü "Güneydoğu Kesimlerdeki Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!" başlığıyla bir uyarı yayımladı.

Marmara Denizi'nde korkutan deprem!

AFAD saat 06.35'te Marmara Denizi'nde 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

Meteoroloji uyardı: Bayramda dikkat! Toz fırtınası ve yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Ramazan Bayramı için hava durumu tahmini açıkladı. Meteoroloji, bu hafta sonu ve Ramazan Bayramı’nda ülkemizin büyük bölümünün yağışlı geçeceğini belirtirken, toz taşınımı uyarısında da bulundu.

Ramazan Bayramı'nda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den pus ve sis uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre Ramazan Bayramı boyunca sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek.

Meteoroloji'den şiddetli sağanak yağış uyarısı! 27 Nisan'da dikkat...

Bahar havasının kendisini hissettirmesinin ardından yurt genelinde de hava sıcaklığı iyice yükseldi. Meteoroloji'nin son hava durumu tahminlerine göre ise Afyonkarahisar, Karabük ve Sivas çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. İşte il il 27 Nisan hava durumu raporu…

Toplam 79 haber.