Bilim ve Teknoloji

Twitter'dan flaş hamle: WhatsApp'a rakip geliyor Twitter'dan flaş hamle: WhatsApp’a rakip geliyor
Facebook'tan flaş karar: Artık telif ödeyecekler… Facebook’tan flaş karar: Artık telif ödeyecekler…
İngiltere'den Facebook'a dev ceza İngiltere’den Facebook'a dev ceza
WhatsApp'ın yeni özelliği ortaya çıktı: 'Son görülme' değişiyor… WhatsApp’ın yeni özelliği ortaya çıktı: 'Son görülme' değişiyor…
Uzun süredir bekleniyordu: WhatsApp'tan yeni özellik... Uzun süredir bekleniyordu: WhatsApp'tan yeni özellik...
Google'dan WhatsApp'a ağır darbe! Google’dan WhatsApp’a ağır darbe!
Saatler süren kesinti nihayet sona erdi Saatler süren kesinti nihayet sona erdi
WhatsApp artık bu telefonlarda çalışmayacak! WhatsApp artık bu telefonlarda çalışmayacak!
Whatsapp'ın rakibi Telegram'a bomba yenilikler… Whatsapp’ın rakibi Telegram’a bomba yenilikler…
WhatsApp yeniliğe doymuyor: Yeni özellik yolda WhatsApp yeniliğe doymuyor: Yeni özellik yolda
TikTok rekor kırdı: Youtube'u geride bıraktı! TikTok rekor kırdı: Youtube’u geride bıraktı!
Bilim ve Teknoloji Haberleri

Twitter'dan flaş hamle: WhatsApp’a rakip geliyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, Britanya’nın popüler mesajlaşma uygulaması Sphere’i bünyesine kattı.

Facebook’tan flaş karar: Artık telif ödeyecekler…

Facebook'tan yapılan açıklamada, birçok yerel ve ulusal Fransız basın kuruluşunu temsil eden Genel Bilgi Basın İttifakı ile anlaşma imzalandığı, bu çerçevede, kullanıcıların paylaştığı ve bu basın kuruluşlarınca üretilen içeriklerin telif hakları için ödeme yapılacağı belirtildi.

İngiltere’den Facebook'a dev ceza

İngiliz denetim kuruluşu, Facebook'a 50,5 milyon sterlin para cezası verdi.

WhatsApp’ın yeni özelliği ortaya çıktı: 'Son görülme' değişiyor…

Anlık iletişim uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının en çok yakındığı özellikler arasında yer alan son görülme özelliğinde değişikliğe gitme kararı aldı.

Uzun süredir bekleniyordu: WhatsApp'tan yeni özellik...

WhatsApp bir süredir mesajlara emojilerle tepki verme özellikleri üzerinde çalıştığı öğrenildi. Çalışmaların ardından WhatsApp kullanıcıları Instagram, Facebook ve Twitter uygulamalarında olduğu gibi karşı tarafın mesajına emoji ile tepki verebilecek.

Google’dan WhatsApp’a ağır darbe!

Google, WhatsApp'a ağır bir darbe indirecek hamleye hazırlanıyor. WhatsApp kullanıcıları, yaptıkları sohbetlerin yedeklerine istedikleri zaman ulaşabiliyor. Ancak öyle görünüyor ki Google, WhatsApp yedeklemeleri için Google Drive'da kullanılan alana sınırlama getirmeye hazırlanıyor.

Saatler süren kesinti nihayet sona erdi

Sosyal medya platformları Whatsapp, Instagram ve Facebook'a dünya genelinde erişim sorunu yaşandı. Şirketten yapılan ilk açıklamada, "En kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz" denirken, Facebook hisselerinde yüzde 5'i aşan kayıp yaşandı. Gece yarısı TSİ 01.00'da platformlar yeniden hizmet vermeye başladı.

Facebook'ta neler oluyor: Alan adı satılığa çıktı!

Facebook ve bünyesindeki iki diğer platform olan Instagram ve WhatsApp'ın çöküşü üzerinden saatler geçerken, kısa süre önce Facebook'un alan adı satılığa çıktı. Alan adı, satılığa çıktığının anlaşılmasından kısa süre sonra Facebook şirketinin bünyesine geri döndü.

Türkiye'de internet sorunu yaşanıyor: Problem ne zaman sona erecek?

Türkiye'de pek çok bölgede internet erişiminde sorun yaşandığı öğrenildi.

Facebook'ta 'hack' skandalı: 1.5 milyar kullanıcının verileri çalındı!

Bir hacker forumunda 1,5 milyar Facebook kullanıcısının verilerinin ele geçirildiği iddia edildikten kısa süre sonra bu veriler satılığa çıktı. 1 milyonunu 5 bin dolara satan hacker’ın sunduğu örnek veriler, her hesabın verilerinin gerçek olduğuna işaret ediyor.

Instagram ve WhatsApp neden girilmiyor, ne zaman düzelir? İşte son durum

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları WhatsApp ve Instagram'da erişim problemi yaşanıyor. Kullanıcılar WhatsApp ve Instagram'a girmekte zorluk yaşıyor. Whatsapp üzerinden, fotoğraf, video ve ses kaydı gönderilmediğini fark eden vatandaşlar, sosyal medyadan 'Whatsapp çöktü' paylaşımlarında bulunuyor. Aynı şekilde Instagram'da da erişim sorunu yaşanıyor. 2 uygulamaya da giriş yapılmakta zorluk çekilirken binlerce kişi "WhatsApp ve Instagram çöktü mü? WhatsApp ve Instagram neden girilmiyor?" sorularına yanıt arıyor.

WhatsApp artık bu telefonlarda çalışmayacak!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp'ın çalışmayacağı modeller listesi açıklandı. Listede bilindik cihazlar da var.

Whatsapp’ın rakibi Telegram’a bomba yenilikler…

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram yeni bir güncelleme ile bir hafta süreye kadar mesajların okunma sayısını görebilme, sohbetlere farklı temalar atayabilme gibi yenilikler kazandı.

Merakla beklenen güncelleme geldi

Apple kullanıcılarının merakla beklediği iOS 15 sürümü erişime açıldı.

WhatsApp yeniliğe doymuyor: Yeni özellik yolda

Popüler iletişim ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni bir özelliğini test etmeye başladığı öğrenildi.

Türksat 6A için geri sayım başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2022 yılında tamamlanması planlanan Türksat 6A uydusunun fırlatma hizmeti temini sözleşmesinin Türksat ile SpaceX firması arasında imzalandığını açıkladı.

Merkez Bankası'ndan flaş hamle: Dijital Türk Lirası geliyor!

Merkez Bankası, ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK-BİLGEM ile ikili mutabakat zabıtları imzalandığını ve “Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu” oluşturulduğunu açıkladı.

Iphone 13 fiyatları belli oldu!

Apple’ın yeni Iphone modellerini tanıttığı lansmanı, Türkiye saatiyle 20.00'de canlı olarak başladı. Hem Apple TV hem de Apple.com üzerinden canlı olarak izlenebilen etkinlik YouTube üzerinden de takip edilebiliyor.

Son görülme özelliği değişiyor: Whatsapp’a yeni güncelleme!

WhatsApp, son görülme özelliğine 'Kişilerim hariç' listesini ekledi. Bu listeye eklenen kişiler son görülme saat ve tarihinizi göremeyecek.

Toplam 58 haber.