Ev kredisi 0.99 faiz oranları ile 10 yıl vade hesaplama! Konut kredisi Ziraat Bankası Halk Bankası Vakıf Bank faiz oranları

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konut kredi faizi ile ilgili açıklama yapınca ev almak isteyenler 0.99 konut kredisi 10 yıl vade ile hesaplama yapmaya başladı. Vatandaşlar konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor ve Ziraat Bankası, Vakıf Bank konut kredisi Halk Bankası, ve diğer bankalar üzerinden 0 99 konut kredisi hesaplama yaparak ev sahibi olmak için araştırmalara başladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konut kredi hesaplaması yapmak isteyen vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ev sahibi olmak isteyenlere verdiği sevindiri haber rehber oldu. Konut kredilerinde düşük faiz ve ödeme kolaylığı sağlandı. Konutta yüzde 0,99 faizli kredi başvuruları ne zaman yapılacak? Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredi faiz oranı ne kadar, kimler başvuru yapabilecek? Kısa dönem içinde başlayacak olan konut kredisi başvuruları ve konut kredi hesaplamaları merak konusu oldu. 10 yıl vade ve konut kredisi nasıl hesaplanır? Konut kredisi hesaplama detayları haberimizde yer almaktadır

İlk defa ev alacakların gözü kulağı bu haberdeydi. 3 saat boyunca devam eden Kabine Toplantısı'nda karar çıktı. Hayal haline gelen ev sahibi olmak artık mümkün. Cumhurbaşkanı Erdoğan konut kredisi üzerine açıklamalarda bulundu. 3 ayrı paket üzerine düzenlenen konut alımlarında faiz ve vade sayıları belirlendi. Konut kredisi hesaplamaları nasıl olur? Konut kredisi nasıl hesaplanır? İşte detaylar

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK VE HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI NE KADAR?

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Halkbank konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 indirilmesi bekleniyor.

Banka tarafından konut kredisi, tüketici kredisi ve kurumsal kredi faiz oranları hakkında güncel veriler değişebilirken konut kredisinde 0.99 faizle genel bir hesaplama haberimizde yer alıyor. 

0.99 faizli konut kredisi hesaplama

Son dakika açıklaması üzerine Erdoğan müjdeli haberi verdi. Ev sahibi olmak için hayal kuranların hayali gerçek oluyor. İlk defa ev alacaklara 0.99 faiz ve 120 ay vadeli seçenek ile kredi imkanı verilmektedir. Son dönemlerde inşaat üzerinde kullanılan hammaddelerin artışı konutların yapımında azalma ve fiyatlarında artışına neden oldu. Bu nedenle Kabine toplantısında 3 farklı paket hizmeti verilmektedir

120 ay vade ile 0.99 faizli kredi verilecek?

Kabine toplantısı sonrası müjdenin verilmesiyle vatandaşlar araştırmalara başladı. İlk defa ev sahibi olacaklar için 0.99 faiz ile kredi imkanı sunulmaktadır. 120 ay vadeye kadar kullanım fırsatı verilen başvurularda ileri zamanda başlayacak.

0.99 faizle konut kredisi hesaplama: Geri ödeme ne kadar?

Alınan kararlar üzerine konut kredilerinde düzenlemelere gidildi. 0.99 faizli kredi hesaplamaları merak konusu olurken, 120 ay vadeyle ödeme yapılacak konut kredilerini hesaplama değerli okurlarımız için haberimizde yer almaktadır. İşte konut kredisi hesaplamaları;

200 bin TL konut kredisi 0.99 faiz 120 ay vadeye göre hesaplama

Kredi Türü: Konut Kredisi

Kredi Tutarı: 200.000,00 TL

Faiz Oranı: %0,99

Taksit Sayısı: 120 ay

Taksit Tutarı: 2.855,56 TL

Geri Ödenecek Toplam Tutar: 342.667,65 TL

Aylık Maliyet Oranı: %0,9900

Yıllık Maliyet Oranı: %12,5487

250 bin TL konut kredisi 0.99 faiz 120 ay vadeye göre hesaplama

Kredi Türü: Konut Kredisi

Kredi Tutarı: 250.000,00 TL

Faiz Oranı: %0,99

Taksit Sayısı: 120 ay

Taksit Tutarı: 3.569,45 TL

Geri Ödenecek Toplam Tutar: 428.334,52 TL

Aylık Maliyet Oranı: %0,9900

Yıllık Maliyet Oranı: %12,5486

300 bin TL konut kredisi 0.99 faiz 120 ay vadeye göre hesaplama

Kredi Türü: Konut Kredisi

Kredi Tutarı: 300.000,00 TL

Faiz Oranı: %0,99

Taksit Sayısı: 120 ay

Taksit Tutarı: 4.283,34 TL

Geri Ödenecek Toplam Tutar: 514.001,47 TL

Aylık Maliyet Oranı: %0,9900

Yıllık Maliyet Oranı: %12,5487

400 bin TL konut kredisi 0.99 faiz 120 ay vadeye göre hesaplama

Kredi Türü: Konut Kredisi

Kredi Tutarı: 400.000,00 TL

Faiz Oranı: %0,99

Taksit Sayısı: 120 ay

Taksit Tutarı: 5.711,12 TL

Geri Ödenecek Toplam Tutar: 685.335,32 TL

Aylık Maliyet Oranı: %0,9900

Yıllık Maliyet Oranı: %12,5486

500 bin TL konut kredisi 0.99 faiz 120 ay vadeye göre hesaplama

Kredi Türü: Konut Kredisi

Kredi Tutarı: 500.000,00 TL

Faiz Oranı: %0,99

Taksit Sayısı: 120 ay

Taksit Tutarı: 7.138,91 TL

Geri Ödenecek Toplam Tutar: 856.668,03 TL

Aylık Maliyet Oranı: %0,9900

Yıllık Maliyet Oranı: %12,5486

EV ALMAYI DÜŞÜNENLERE MÜJDE! KONUT FİNANSMANI KONUSUNDA 3 AYRI PAKET HİZMETE GİRİYOR

Başkan Erdoğan "Vatandaşlarımızı konut sektöründeki arızi dalgalanmadan korumak amacıyla bir dizi tedbiri hayata geçirme kararı aldık. Bu çerçevede konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz." açıklamasında bulundu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, konut alım-satımını kolaylaştıracak üç yeni paket açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenen Erdoğan, ülke gündemindeki kimi hususlarla ilgili yürüttükleri hazırlıklar sonunda ortaya çıkan müjdeleri paylaşmak istediğini belirtti.

Erdoğan, ilk müjdenin konut almak isteyen vatandaşlar ve konut yapan firmalarla ilgili olduğunu belirterek, hükümetleri döneminde ürettikleri 1 milyon 100 binin üzerindeki konutla vatandaşları uygun şartlarda ev sahibi yaptıklarını hatırlattı.

Aynı şekilde bankacılık sektörünün verdiği uygun şartlı kredilerle milyonlarca vatandaşın özel sektör tarafından inşa edilen projelerden ev sahibi olduğuna işaret eden Erdoğan, son dönemde küresel ekonomide ham madde fiyatlarında görülen fahiş yükselişler ve tedarik sorunlarının yol açtığı sıkıntılar sebebiyle konut inşasında yavaşlama ve konut fiyatlarında çok büyük artışlar yaşandığını dile getirdi.

Erdoğan, vatandaşları, özellikle konut sektöründeki bu arızi dalgalanmadan korumak amacıyla bir dizi tedbiri hayata geçirme kararı aldıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Bu çerçevede konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz. Birinci paket ile ilk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşımıza, 2 milyon liraya kadar değere sahip birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz. İkinci paket, birinci ve ikinci el konutları da kapsıyor. Konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022'den önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların Merkez Bankası'na satılarak karşılanması şartı ile alınacak konutlar bu paketten yararlanabilecek. Konut değeri 2 milyon lirayla sınırlı bu paket 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisi içeriyor. Bu paketin bir amacı da döviz ve altın varlıklarının Türk lirasına dönüşümünü teşvik etmektir.

Üçüncü paketimiz inşaat sektörüne yöneliktir. Mayıs ayı başı itibarıyla asgari yüzde 40'ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50'si satılmamış inşaat projelerinin bir an önce tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık bir kaynak ayırdık. Bir yıl boyunca konut fiyatlarını internet sitelerinde duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalarımız belli bir rakama kadar ve 36 ay vadeyle bu finansmandan yararlanabilecek. Böylece inşaat halindeki projelerin hızla tamamlanarak kısa vadedeki konut arzının artmasını, böylece fiyatların dengeye gelmesini hedefliyoruz."

- TOKİ'YE 30 MİLYAR LİRALIK FİNANS SAĞLANACAK

Erdoğan, bunların yanı sıra TOKİ vasıtasıyla yürüttükleri vatandaşlara uygun fiyatla sunulan, düşük maliyetli ve düşük satış fiyatı sosyal konut projelerine de hız verdiklerine dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Düşük gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya yönelik sosyal konut projeleri için TOKİ'ye 30 milyar liralık finans sağlayacağız. Sosyal konut projelerimizin istismarını önlemek için de bu yolla edinilen konutların 5 yıl süreyle satışına izin vermeyeceğiz. Ayrıca küçük ölçekli müteahhitlere şehir içindeki küçük parsellere konut yapabilmeleri için metrekaresini belli bir fiyatın üzerinde satmamaları şartıyla uygun maliyetli kredi kullandıracağız. Bu tür alanların rezerv konut alanı ilanı yoluyla çeşitli vergilerden istisna olmasını temin ederek, maliyetlerin düşürülmesi yoluna da gideceğiz. Rezerv alanlarda yapılan ve uygun maliyetli krediyle desteklenen konutlar da 5 yıl süreyle satış tahdidine tabi olacaktır."

Sistemin sağlıklı işleyişini sağlamak için denetimde TOKİ ve Emlak Konut gibi bu alanda birikimli kuruluşları da kullanacaklarını duyuran Erdoğan, şu bilgileri paylaştı:

"Kentsel dönüşüm çalışmaları, konut arzını artırmak için destek vereceğimiz bir diğer alandır. Ada düzeyinde sadece hak sahiplerine yönelik uygun maliyetli kredilerle kentsel dönüşüm projelerini hızlandıracağız. Özellikle hak sahipleri ile müteahhitlerin bir araya gelerek yürütecekleri bu projelerin denetimini de yine ilgili kuruluşlarımız vasıtasıyla daha sıkı şekilde gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızı hızlı, güvenli ve ekonomik şekilde konut sahibi yapmayı amaçlayan bu destek paketleri ve uygulamalarımızın hayırlı olmasını diliyorum."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN