Etiketler

Sigaraya zam mı geldi? 27 Mayıs sigara zammı var mı? Sigara fiyatları güncel listesi 27 Mayıs 2022 ÖTV zammı sonrası sigara alkol fiyatları

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte sigara ve alkol grubundan alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) arttı. Buna göre alkol ürünlerine yüzde 25 sigaraya yüzde 10 ÖTV zammı geldi. Peki Sigara fiyatları ne kadar oldu? Alkole zam mı geldi? 27 Mayıs güncel sigara fiyatları haberimizde..

Sigara ve alkollü içeceklerde ÖTV oranı artırıldı! Karar Resmi Gazete'de yayınlandı

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, alkollü içeceklerde ve sigarada özel tüketim vergisi oranı artırıldı. ÖTV artış oranı alkollü içeceklerde yüzde 25, sigarada ise yüzde 10 oldu.

Temmuz ayında en ucuz sigaraya 9 TL zam gelecek! ÜFE etkisi böyle devam ederse sigara 40 liraya yaklaşacak

Zam yağmurunun sürdüğü sigara fiyatlarına ilişkin bomba etkisi yapacak bir iddia daha geldi. . 4 ayda yüzde 39 gelen ÜFE 2 ay daha aynı hızla yükselirse yüzde 60 olabilecek. Buna göre; en düşük sigara fiyatı 36.5 lira olacak. Yani hiçbir sigara 36.5 liranın altında satılamayacak.

Sigara içenlerin Kovid-19'a yakalanmaya daha yatkın oldukları gözlemlendi

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karadağ, "Bugün Kovid-19 pandemisine bağlı olarak 1,5 yılda 3,6 milyon insan ölmüşken, tütüne bağlı ölümler her yıl 8 milyon civarındadır" dedi.