Etiketler

Meteoroloji defalarca uyardı! Dikkat kuvvetli yağış ve fırtına geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul dahil Marmara'daki iller için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Tahminlere göre yağışlar ve rüzgâr kuvvetli olacak.

Meteoroloji'den kritik uyarı! Sıcaklar geri dönüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son açıkladığı hava durumu raporuna göre bugün bazı illerde yağış beklenirken yarın itibarıyla sıcaklıkların yükselmesi bekleniyor.

Meteorolojiden 17 il için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayınladı. İstanbul’da perşembe ve cuma günleri hava sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi beklenirken Ankara ve İç Anadolu’da da ayaz etkili olacak.

Türkiye soğuk havanın etkisi altına giriyor! Yılın ilk karı için tarih verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftaya ilişkin hava durumu raporunu yayınladı. Geçtiğimiz hafta sonu 30 dereceye kadar yükselen sıcaklıkların bu hafta sonu 15 derece birden düşecek. İşte kar yağışının başlayacağı tarih..

Meteoroloji'den hayati uyarı! Yüksek sıcaklar ve sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayımlanan güncel hava tahmin raporuna göre, yarından itibaren yurt genelinde sıcaklıklar artmaya başlayacak. Bazı bölgelerde 40 dereceleri görecek olan hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta başına kadar devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den kritik uyarı! Hafta sonu sıcaklıklarda büyük yükseliş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Güncel rapora göre 16 Eylül Cuma gününden itibaren birçok ilde sıcaklıkların yükseleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji 17 ilimiz için uyardı! Sel ve su baskınlarına dikkat

Eylül ayına girilmesiyle birlikte hava sıcaklıkları da düştü. Vatandaşlar yeniden sıcak havanın hakim olup olmayacağını merak ederken, Meteoroloji'den önemli bir haber geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü aralarında İstanbul'un da olduğu 17 ilimiz için sel ve su baskınlarına karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji paylaştı: Yağışlar ülkeyi etkisi altına alacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık raporuna göre, Pazartesi gününden itibaren ülke genelinde yağışların geri gelmesi ve Perşembe gününe kadar yağışların sürmesi bekleniyor.

Meteoroloji ve AFAD uyardı: Pazartesi günü çok kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD'dan yapılan uyarıda birçok il için yağış beklendiği belirtilirken, Rize, Artvin'in kuzeyi, Ordu çevreleri ile Samsun'da şiddetli yağışlara bağlı olarak sel ve heyelan uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den hayati uyarı! O bölgede yaşayanlar dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Marmara Bölgesi’nde yarın için kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Meteoroloji'den önemli uyarı! Kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu tahminlerini açıkladı. Buna göre, 9 ile sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji'den 5 ile sarı uyarı! Dikkat şiddetli yağış geliyor

Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevresinde akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor

Meteoroloji'den hayati uyarı! Bu 5 il dikkat

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli'de yurttaşları sıcaklara karşı uyardı.

Meteoroloji'den önemli uyarı! O illere şiddetli sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli, Çankırı, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevreleri ile Çorum'un kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji'den İstanbul dahil 17 ile sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın aralarında İstanbul'un da bulunduğu 17 il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

O il risk altında! Meteoroloji'den önemli uyarı

Meteoroloji, AKOM, Valilik ve AFAD'ın İstanbul için peş peşe uyarılarda bulunduğu sağanak yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini göstereceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Profesörü Orhan Şen, en riskli ilçeleri Şile, Beykoz, Kadıköy, Kartal, Maltepe olarak sıraladı.

Meteoroloji'den önemli uyarı! O ilde yaşayanlar dikkat

Ankara Valiliği tarafından kent geneline 'sağanak yağış' uyarısı yapıldı. Valilik, kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji'den önemli uyarı! 12 ilde sağanak yağış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu tahminlerini açıkladı. Buna göre, Ege ve Akdeniz bölgesindeki 12 ilde yarın öğleden sonra sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji uyardı! Dikkat sel ve baskın uyarısı

Meteoroloji'den alınan son verilere göre yurt genelinde 5 gün boyunca sağanak yağış bekleniyor. Yağışların bugün İç Anadolu'da, yarın ise Marmara, Trakya ve Karadeniz bölgelerinde etkili olacağı ifade ediliyor. Ankara Valiliği, bugün Başkent'te ani sel ve baskın uyarısında bulundu.

Meteoroloji’den sel, dolu yağışı ve fırtına uyarısı!

Yarın öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Ankara ve Afyonkarahisar için gök gürültülü sağanak yağışlara bağlı olarak yıldırım, sel, dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den önemli uyarı! Sel ve dolu yağışı geliyor dikkat

Yarın öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Ankara ve Afyonkarahisar için gök gürültülü sağanak yağışlara bağlı olarak yıldırım, sel, dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı.

Yetkililer uyardı! Önümüzdeki günlerde yeni sıcak hava dalgası gelecek

Son günlerde rekor sıcaklıkların görüldüğü Avrupa'da önümüzdeki günlerde yeni sıcak hava dalgasının gelmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı! Dışarı çıkacaklar dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 31 Temmuz hava durumu tahinleri açıklandı. Hava sıcaklıkları yurt genelinde yükselirken, bazı iller için sağanak uyarısı geldi.

Meteoroloji'den önemli uyarı! 'Mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmayın'

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Müdürü Latif Gültekin hava sıcaklıklarının yükselmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Gültekin 'Mecbur kalmadıkça 11.00-16.00 aralığında dışarıya çıkılmayın' dedi.

Meteoroloji uyardı! Güneş çarpmasına karşı dikkat

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, 27 Temmuz Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığının, mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği bildirildi.

Meteoroloji sıcaklarla ilgili uyardı İçişleri Bakanlığı harekete geçti! 81 ile genelge gönderildi

Meteoroloji'nin sıcak alarmı vermesinin ardından İçişleri Bakanlığı 81 ile sıcak hava önlemleri için genelge gönderdi.

Meteoroloji'den 'sarı kodlu' uyarı: Fırtına geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, bugünkü raporunda 6 il için şiddetli rüzgardan sarı kodlu uyarı verdi.

Avrupa'da etkili olan ölüm sıcakları Türkiye'ye gelecek mi? Meteoroloji'den yanıt geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Fevzi Burak Tekin, Avrupa'daki aşırı sıcakların Türkiye'de önümüzdeki günlerde görülme riski hakkında flaş açıklamalar yaptı. Peki Ölüm sıcakları Türkiye'de görülecek mi?

Meteoroloji'den yeni uyarı geldi

Yurdun kuzeydoğusu ile güneybatı kesimlerinin parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kuvvetli sağanak uyarısı! İl il 13 Temmuz hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahmin raporunu açıkladı. Buna göre, İstanbul ve Ankara dahil birçok ilde sağanak yağmur bekleniyor. Meteoroloji vatandaşlara birtakım uyarılarda bulunmayı da ihmal etmedi. İşte il il 13 Temmuz hava durumu…