Etiketler

Eski YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Doğan’dan önemli KPSS uyarısı

KPSS’de 2010 yılında yaşanan soru çalınma skandalı ile ilgili soruşturmayı yürüten dönemin YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İlyas Doğan, yeni skandalla ilgili olarak 'Bu yüksek puan alan ve özellikle bu 20 soruyu full yapanlar kimlerdir, bunların ortaya çıkması gerekir' dedi.

DDK Başkanı Yunus Arıncı'dan KPSS hakkında yeni açıklama: Ne tek gencimizin hakkını yediririz ne de..

KPSS'de aynı soru skandalı için Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı'dan yeni açıklama geldi. KPSS incelemelerinin sürdüğünü söyleyen Arıncı 'Ne tek bir gencimizin hakkını yediririz ne de Devletimizin güvenilirliğine halel gelmesine göz yumarız.' dedi.

Yediiklim Yayınevine operasyon! KPSS sorularını çaldıkları iddia edilmişti

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince KPSS sorularıyla ilgili iddialar kapsamında, Yediiklim Yayınevine yönelik operasyon düzenlendi. Ankara'da yayınevine ait 2 adreste arama başlatıldı.

CHP'den olay iddia! KPSS soruları 1000 dolara satıldı

KPSS'deki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. ÖSYM, önce şikayetlerin araştırıldığını, iddiaların asılsız olduğunu açıklamıştı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ü görevden aldı. Şimdi de olay bir iddia CHP'den geldi.

KPSS'deki sorular çalındı iddia edilmişti! ÖSYM'den açıklama geldi

KPSS'de çıkan 20 sorunun daha önce bir yayınevinin kitabında yer aldığıyla ilgili sosyal medyada çıkan paylaşımlar sonrası tepki yağmıştı. ÖSYM'den konuya ilişkin son dakika açıklaması geldi. Peki Yayınevi soru benzerliği iddiaları nedir? KPSS soruları çalındı iddiası nedir? KPSS soruları çalındı mı?