Etiketler

Kiracı ev sahibi davaları patladı! Haklı gerekçeyle kiracısını çıkarmak isteyen ev sahipleri de mağdur

Ev sahipleri ve kiracılar arasındaki anlaşmazlık davaları patladı. Geçen yıla oranla dava yükü yüzde 60 artınca haklı gerekçeyle kiracısını çıkarmak isteyen ev sahipleri de mağdur oldu. Kiralık ev bulmak ise oldukça zorlaştı.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa'dan kiracılar için umutlandıran açıklama! 10 bin TL'lik evler 6'ya 7'ye düşecek

Enflasyonun etkisiyle giderek artan emlak fiyatları için İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, astronomik şekilde artan kira fiyatları hakkında sevindirecek açıklamalar yaptı..

Kira artışına yeni düzenleme geliyor! Artık TÜFE oranına bakılmayacak

Kira artışlarında her ay enflasyonun yükselmesiyle TÜFE oranları da her ay kirayı çok yükseltti. Hükümet bu durumu engellemek için düğmeye bastı. TÜFE'ye göre kira zammı hesabı son buluyor.

Kira zammı için yeni formül! TÜFE'ye bakılmayacak cumhurbaşkanı açıklayacak

Enflasyonun aşırı yükselmesiyle birlikte kira zammında bakılan TÜFE'deki artış kiraları yükseltmişti. Bunun dışında bazı ev sahipleri ve emlakçılar yüksek zam isteyerek ya da türlü bahanelerle kiracılarını tahliye ettirip evlerini yüksekten kiraya vererek bölgelerindeki konut fiyatlarını yükselttiler. Bakan Murat Kurum hazırlanan konut çalışmalarını ve kira zamlarındaki yeni formül üzerinde çalıştıklarını anlattı.

Bakan Murat Kurum'dan milyonları ilgilendiren kira açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 gün içinde sunulacak

Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kira fiyatlarındaki fahiş artışa yönelik canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum fahiş kira artışlarına yönelik olarak çalışmalar yapıldığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 gün içinde açıklayacağını söyledi.

Fahiş kiraya karşı çözümler Erdoğan'a sunulacak! Detaylar belli oldu

Fahiş kira artışları konusunda bakanlık yetkilileri bir araya geldi. Çözüm önerilerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduktan sonra son şeklini alması ve kamuoyuna açıklanması planlanıyor.

3 bakanlık harekete geçti! Yüksek kira fiyatlarına yeni düzenleme getiriliyor

Kira fiyatlarındaki yükseliş vatandaşları zorlamaya devam ediyor. Kira fiyatları sonrası Türkiye'de 3 bakanlık devreye girdi. Tavan fiyat dahil birçok uygulama üzerinde çalışmalar başladı.

Fırsatçılar durmuyor 44 metrekare ev 12 bin TL'ye kiralanıyor! Kira zammında üst sınır önerisi gündemde

Yabancı alıcının Türkiye'ye karşı ilgisi artarken fırsatçılar harekete geçti. Ev satış fiyatları ve kiralardaki yükseliş tepki almaya devam ediyor. Sektör temsilcileri 44 metrekare bir evin 12 bin TL'den kiralandığına dikkat çekti. ‘Kira zammında üst sınır’ önerisi gündemde!

Ev sahibi ve emlakçılara kötü haber! 3 yıla kadar hapis cezası alabilirsiniz

Sabah yazarı Dilek Göngör kiralık ev ilanlarıyla ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Dilek Göngör, ev sahibi ve emlakçının fırsatçılık yaparak piyasayı bozduğunu belirterek kiracıların yapılabilecekleri konusunda bilgi verdi.

İstanbul'da evler vatandaşlık karşılığı satılıyor! Emlakçılar Türkleri ev yok diye geri çeviriyor

Ekonomideki kriz devam ederken kiralık ve satılık evlerle ilgili şoke eden gerçekler ortaya çıktı. Kiralık ve satılık ev bulmanın imkansız hale geldiği İstanbul'da emlakçılar vatandaşlık karşılığı satılık ev ilanları asmaya başladı. Kiralık evler içinse 'Türklere uygun değil" ya da sadece Arapça yazılı ilanlar görülüyor!

Ev sahiplerinin pandemi kurnazlığı

Yüz yüze eğitimin başlayacak olması, on binlerce öğrencinin eğitim gördüğü Kocaeli'de kira artışlarına sebep oldu. Özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun yaşadığı bölgelerde konut kiraları cep yakarken, öğrenciler ise fiyatlarda iyileştirme yapılmasını bekliyor.

Öğrencileri üzecek haber: Yurt ve ev kiraları cep yakıyor…

Eylül ayı itibarıyla yüz yüze eğitimin başlaması planlanan üniversitelerde geri sayım sürüyor. Son günlerde ev veya yurt arayışında olan öğrenciler, kira ve yurt fiyatlarındaki artıştan şikayet ediyor. Kiralık ev fiyatlarının bir önceki yıllara göre daha yüksek bedeller ile öğrencilere sunulması hem öğrencilerin hem de ailelerinin kara kara düşünmesine sebep oluyor. İşte öğrencilerin yoğunlukla yaşadığı kentlerdeki kiralık ev fiyatları…