Etiketler

Kılıçdaroğlu Erdoğan’a açtığı 5 kuruşluk davayı kazandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a açtığı 5 kuruşluk tazminat davasını kazandı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, "Hesap sormaya devam edeceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan gençlere mektup: "Bakanlık kuracağız"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gençlere iklim ile ilgili mektup yazdı. Kılıçdaroğlu mektupta "“Millet İttifakı’nın iktidarında doğal ekosistemin korunması ve eski haline döndürülmesini koordine edecek İklim Bakanlığı’nı kuracağız. Bakanlığın kadrolarını büyük ölçüde sizler oluşturacaksınız” ifadelerini kullandı.

CHP'nin acı günü: İl başkanı hayatını kaybetti...

CHP Bayburt İl Başkanı Necip Erel hayatını kaybetti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hayatını kaybeden Erel için taziye mesajı yayınladı.

Kemal Kılıçdaroğlu: "Ben gençlerimize güveniyorum"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin gençleri kesinlikle demokrasi krizini aşacaklar” dedi.

CHP’den flaş ‘kurultay’ kararı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi'nde, temmuz ayında gerçekleştirilmesi planlanan 38'inci Olağan Kurultay'ın 1 yıl ertelenmesine karar verildi.

Erdoğan’dan CHP'ye ve Kılıçdaroğlu’na sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da katıldığı bir açılış töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yine CHP’yi hedef alan Erdoğan, "Ne yaparsa yapsınlar çanlar Bay Kemal ve yoldaşları için çalmaya çoktan başladı. 2023'te kendilerini sandıkta bekleyen akıbetlerden kurtulamayacaklar" dedi.

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun canlı yayın davetine yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisini canlı yayında tartışmaya davet eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için “Ben seni muhatap alır mıyım” dediği iddia edildi.

Sessiz kalması nedeniyle eleştirilmişti: Kılıçdaroğlu'ndan 'Enes Kara' açıklaması

Yaşamına son veren tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara ile ilgili sessiz kalması nedeniyle eleştirilen CHP lideri Kılıçdaroğlu "Bana kızanları anlıyorum ama etik sebeplerden dolayı paylaşım yapmayacağım" dedi.

Kılıçdaroğlu: Bütün milliyetçiler adına Bahçeli'ye soruyorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında AKP iktidarının hatalı politikalarını hatırlattı. Kılıçdaroğlu ülkede yaşanan sorunlara dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu: Her evde bir sigortalı olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Roman Buluşması'na katıldı.

CHP'li isim Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyesi Eren Erdem, katıldığı bir televizyon programında Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu: Beyefendi bizim sokağa çıkmamızı istiyor, zorlayacak, çıkmayacağız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Beyefendi bizim sokağa çıkmamızı istiyor anladığım kadarıyla. Zorlayacak, baskı kuracak, çıkmayacağız" dedi. CHP lideri ayrıca, cumhurbaşkanı adayını da tarif etti.

Kılıçdaroğlu'ndan enflasyon tepkisi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, enflasyon rakamlarına tepkisini "Ey Saraydaki ekonomi dehası, dokunduğun her şeyi eline yüzüne bulaştırdın!" ifadeleriyle dile getirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yeni yıl mesajı: Şafak sökmek üzere!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yeni yıl için bir mesaj yayımladı.

Kılıçdaroğlu Milli Eğitim Bakanlığı’na alınmadı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaret talebini geri çevirdi. Böylece TÜİK'ten sonra bir devlet kurumunun kapısı daha ana muhalefete kapatılmış oldu.

Süleyman Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kılıçdaroğlu’nun bildiği hiçbir şey yoktur. Millete vereceği hiçbir şey yoktur. Yalanı, dolanı, başkalarının kapılarından medet ummayı bilenlerdir onlar. Biz bu topraklara inanıyoruz. Biz bu ülkenin insanlarına inanıyoruz. Gelecek nesillerimize inanıyoruz” dedi.

Pervin Buldan ve Mithat Sancar’dan CHP’ye ziyaret

HDP Eş Genel Başkanlarını kabul eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Türkiye'nin düzelmeyecek hiçbir sorunu yok. Bütün sorunlar akılla, mantıkla, ferasetle çözülebilir. Bu çerçevede Türkiye'nin sorunlarını masaya yatırdık' dedi.

Fatih Altaylı'nın anketine 400 bin kişi katıldı

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, sosyal medya hesabından bir anket yaparak "CHP'nin cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?" sorusuna yanıt aradı.

Kılıçdaroğlu Erdoğan’a meydan okudu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin Ankara temsilcileri ile bir araya gelerek sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu'na randevu vermeyen TÜİK Başkanı Dinçer'den açıklama

TÜİK Başkanı Dinçer, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na randevu vermemesi ile ilgili "Kurumu siyasi tartışmaların bir parçası haline getirmek istemedim. Bu kurum siyasetten uzak, tartışmalardan uzak kalıp, ülkenin en kritik verilerini üretmeli." dedi.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt

AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu'nu hedef aldı. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Twitter'dan paylaşımda bulunarak Erdoğan'a yanıt verdi.

Erdoğan'ın hedefindeki isim Ekrem İmamoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nu hedef alan konuşmasında "İBB önünde o ağlayan insanların gözyaşlarını sen bize anlatma. Senin o yalanların orada tutuluyor, Bay Kemal ve onun müridi" dedi.

Erdoğan yine Kılıçdaroğlunu hedef aldı: 'Halkımızı aldatmaya devam ediyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV, A haber ve A Para ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor. Erdoğan, burada yaptığı açıklamada CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu bir kez daha hedef aldı. Erdoğan, “Bay Kemal Ekonomi alanında yalanlara, halkımızı aldatmaya devam ediyor. Çünkü ekonomiden hiç anlamaz” dedi.

Kılıçdaroğlu: İstanbul'un nüfusunu 2,5 milyon azaltacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilerleyen günlerde açıklayacağı projeyle İstanbul nüfusunun 2 buçuk milyon azalacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Çok güzel bir planımız var ve önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bu projeyi hayata geçirdiğimizde Samandağ’dan başlayacak Mersin’e kadar olan bir hattı yeniden inşa edeceğiz ve İstanbul’un nüfusu 2,5 milyon azalacak. Bu bölgede müthiş bir istihdam oluşturacağız” dedi.

Erdoğan’dan AK Parti’ye seçim talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2023 Haziran'daki seçime göre hazırlanmanızı istiyorum" diyerek partisine talimat verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Nas' tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Saray yine öyle bir adım attı ki; garibanlar parası olanları fonlayacak, hem de dolar üzerinden. Sonra şahıs Nass diye bize hikaye anlatsın. Faizin dik âlâsını getirdi' dedi.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan kaybettiğini biliyor, insanları provoke etme peşinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'nas' çıkışına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Herkes konuşmalı artık...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Halk TV Ana Haber'de gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "TÜSİAD Başkanı'nı aradım. Ülke yangın yeri. Aklî melekelerini kaybetmiş bir şahsın ülkeyi intihara sürüklemesini mi seyredeceğiz? Herkes konuşmalı artık, herkes!" ifadelerine yer verdi.

CHP belediyelerinde asgari ücret ne kadar olacak: Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP belediyelerinde asgari ücretin 4 bin 500 lira olacağını açıkladı.

Canlı yayında açıkladı: Kılıçdaroğlu aday olacak mı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı olmak istiyor musunuz" sorusuna "İttifak kabul ederse bundan onur duyarım. Bu konu hiç konuşulmadı. Bireysel olarak karar vermek doğru değil" dedi.