Etiketler

DSÖ açıkladı! En fazla maymun çiçeği vakası nerede görüldü?

Dünya diken üstünde koronavirüsten sonra şimdi de maymun çiçeği paniği yaşanıyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), hızla yayılan maymun çiçeği virüsünün en çok görüldüğü ülkeleri açıkladı.

Korkulan oldu! Dünya Sağlık Örgütü küresel acil durum ilan etti

Maymun çiçeği salgınında korkulan oldu. Dünya Sağlık Örgütü, maymun çiçeği salgını için küresel acil durum ilan etti.

DSÖ'den açıklama! Avrupa'da 1700 kişinin ölümüne neden olan sıcak havalar kıyametle alakalı

Avrupa'da son 2 haftada etkili olan sıcaklar en az 1700 kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge konuyla ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Uzmanlardan sonbahar uyarısı! Koronavirüste büyük dalga geliyor

Yaz aylarında azalması beklenen koronavirüste dünya genelinde aniden yükselişe geçen vaka sayısı paniğe neden oldu. Ancak dünya geneli henüz yeni bir pandemi süreci uyarısı Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılmadı. Ancak vakalardaki artış ardı sıra açıklamalara neden oldu.

Dünya Sağlık Örgütü'nden tedirgin eden koronavirüs açıklaması! Daha fazla ölümler olabilir

Dünya Sağlık Örgütü, küresel Kovid-19 vaka artış oranının giderek yükseldiğine dikkati çekerek, ilerleyen haftalarda Kovid-19 nedeniyle daha çok hastaneye kaldırılma ve ölüm beklenebileceği uyarısında bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü açıkladı! Maymun çiçeği virüsü vakaları iki haftada üç kat arttı

Dünya genelinde şu ana kadar 51 ülkede 5 bin maymun çiçeği virüsü vakası tespit edildi

Dünya Sağlık Örgütü maymun çiçeği kararını açıkladı

Yıllardır yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele eden dünya şimdi de maymun çiçeği virüsü için alarma geçmiş durumda. Pek çok ülkede görülen virüs ile ilgili Dünya sağlık Örgütü (DSÖ) son kararını verdi.

Maymun çiçeği virüsüne 'ırkçılık riski nedeniyle' yeni isim aranıyor

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), maymun çiçeği virüsünün ismini ırkçılık risklerini en aza indirmek için yeniden adlandıracağını açıkladı.

Maymun çiçeği virüsünde Afrika dışındaki vaka sayısı üçe katladı!

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Afrika dışındaki maymun çiçeği vakasının üç haftada 780’e çıktığını açıkladı.

DSÖ'den flaş açıklama! Maymun çiçeği virüsü yeni bir salgına döner mi?

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), son haftalarda Avrupa başta olmak üzere birçok ülkede yayılma gösteren maymun çiçeği virüsü hakkında açıklama yaptı. DSÖ, Maymun çiçeği virüsünün yeni bir salgına dönüşmesinin beklenmediğini bildirdi. Peki dünyada kaç maymun çiçeği vakası var?

DSÖ Maymun çiçeği virüsü hakkında herşeyi açıkladı! Maymun çiçeği belirtileri neler? Maymun çiçeği öldürücü mü, insandan insana nasıl bulaşıyor?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Maymun çiçeği virüsünün 12 ülkede 80 kişide tespit edilmesinin ardından flaş açıklama yaptı. "Tespit çalışmaları arttıkça vaka sayısının da artmasını bekliyoruz" diyen DSÖ virüs hakkında merak edilenlere yanıt verdi..

Dünya Sağlık Örgütü'den dikkat çeken Kovid-19 açıklaması! 'Endişe duyuyoruz'

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus koronavirüs salgını hakkında flaş açıklamalar yaptı. Örgütün Cenevre merkezindeki basın toplantısında konuşan Ghebreyesus, Kovid-19'a dair son gelişmeleri anlattı.

Dünya Sağlık Örgütü'nden dünyaya uyarı! Vakalar artıyor koronavirüs yeniden canlanıyor

50'den fazla ülkede Covid-19 vakalarının artış eğiliminde olduğuna dikkati çeken DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus 'Artan vakalar, Covid-19'un istikrarsızlığını gösteriyor' dedi.

Dünyada gizemli hepatit vakaları 228'e yükseldi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), İngiltere'de ortaya çıkan ve daha sonra birçok ülkede tespit edilen nedeni belirsiz hepatit görülen çocuk sayısının dünyada en az 228'e yükseldiğini açıkladı.

Güney Afrika'da Omicron'un iki yeni alt varyantı ortaya çıktı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüsle ilgili karşılaşılan yeni durum hakkında açıklama yaptı.

Dünya Sağlık Örgütü'nden Kinder açıklaması! Bakın enfeksiyon hangi ülkeden yayılmış

Dünya Sağlık Örgütü'nden Türkiye'de toplatma kararı alınan Kinder Sürpriz için flaş açıklama geldi. Dünyayı tedirgin eden salmonella enfeksiyonunun hangi ülkeden geldiği belli oldu..

DSÖ'den Kinder açıklaması: 11 ülkeden toplam 151 vaka bildirildi

Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye'de toplatma kararı alınan Kinder Sürpriz hakkında açıklama yaptı. Dünyayı korkutan salmonella enfeksiyonunun Belçika'daki bir çikolata üretim tesisinden kaynaklandığını ifade eden DSÖ, bugüne kadar 11 ülkeden toplam 151 vaka bildirildiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü'nden umut veren açıklama! Koronavirüs vaka sayısı düşüyor

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs 507 milyondan fazla vaka ve 6,2 milyonun üzerinde ölüme neden oldu. Dünya Sağlık Örgütü'ndan koronavirüs salgını hakkında umut verici açıklamalar geldi. Dünya genelinde vakalar geçen hafta yaklaşık dörtte bir oranında azaldı.

DSÖ Pfizer'ın ağızdan alınan Kovid-19 ilacını tavsiye etti

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ağır Covid-19 hastalığı geçirmeyen fakat hastaneye kaldırılma riski yüksek olanlar için Pfizer ilaç firmasının geliştirdiği ağızdan alınan Kovid-19 ilacını tavsiye ettiklerini açıkladı.

DSÖ’den korkutan açıklama: Yeni varyantlar tespit edildi

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını 6 milyon insanının hayatını kaybetmesine yol açmıştı. Son olarak omicron varyantının görüldüğü salgın ile ilgili DSÖ’den endişe veren bir açıklama geldi.

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'tan güzel haber! Kovid-19 bu yıl bitebilir

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus koronavirüs salgını hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. "Kovid-19 bu yıl bitebilir'' diyen Ghebreyesus olası 3 senaryonun da altını çizdi..

Dünya Sağlık Örgütü'nden Rus aşısı Sputnik V için flaş karar

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Rusya'nın geliştirdiği Kovid-19 aşısı Sputnik V'nin değerlendirme sürecinin, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle ertelendiğini bildirdi.

DSÖ'den Ukrayna'ya uyarı: Patojenleri hemen yok edin

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Ukrayna'ya laboratuvarlarda bulunan yüksek risk altındaki patojenleri yok etmesi çağrısında bulundu.

DSÖ'den kritik uyarı: Zafer ilanı için henüz erken

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Kovid-19'a karşı herhangi bir ülkenin "teslim olması ya da zafer ilan etmesi" için çok erken olduğunu bildirdi.

46 mutasyona sahip koronavirüs varyantı tespit edildi!

Fransa'da 46 mutasyonu olan yeni bir Kovid-19 varyantı tespit edildi. Şu an Dünya Sağlık Örgütü'nün listesinde olmayan varyanta 'IHU varyantı' adı verildi. Varyantın bulaşma hızının yüksek ve aşıya daha dirençli olduğu öngörülüyor

Sağlık Bakanlığı’ndan kritik ‘aşı’ açıklaması

Sağlık Bakanlığı, BioNTech aşılarının son kullanma tarihinin geçtiği iddialarını kesin bir dille yalanladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Dünya Sağlık Örgütü onaylı Paul Ehrlich Enstitüsü tarafından BioNTech aşılarının raf ömrü 9 aya çıkarılmıştır." denildi.

Dünya Sağlık Örgütü'nden kritik açıklama: Omicron mutasyonu Delta varyantını geride bırakacak

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Covid-19’un Güney Afrika keşfedilen Omicron mutasyonunun 63 ülkede tespit edildiğini ve mutasyonun aşıların etkinliğini azaltabileceğini belirtti.

DSÖ'den Omicron açıklaması!

Dünya Sağlık Örgütü, Omicron varyantı nedeniyle yeni bir koronavirüs aşısının gerekmediğini, mevcut aşılarda küçük oynamalar yapılarak çözüme gidilebileceğini duyurdu

DSÖ'den endişe veren 'Omicron' açıklaması

DSA özel oturumu başlamadan önce DSÖ'den önemli bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Omicron nedeniyle sağlık sistemlerinde baskıların artmasının daha fazla ölümlere yol açabileceğine dikkat çekilerek "Omicron'un körüklediği başka bir büyük Covid-19 dalgası meydana gelirse, sonuçlar ciddi olabilir" ifadesi kullanıldı.

DSÖ duyurdu: Yeni koronavirüs varyantı ortaya çıktı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Güney Afrika'da tespit edilen yeni koronavirüs varyantına "Omicron" adını verdi. DSÖ'den yapılan açıklamada "Ön bulgular yeni varyantın daha yüksek bulaşma riski taşıdığı yönünde" denildi.