Etiketler

Erdoğan’dan ‘döviz kuru’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD üyeleriyle görüşmesi sonrasında açıklamalarda bulundu. Döviz mesajı veren Erdoğan, "Aşırı dalgalanmaların bir daha yaşanmayacağını düşünüyoruz" dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nden kritik yatırım duyurusu! 'En az 3 trilyon dolar...'

Birleşik Arap Emirlikleri Sanayi Bakanı Sultan al-Jaber, dünyanın yenilenebilir enerjiye büyük miktarda yatırım yapması gerektiğini belirtti.

Merkez Bankası'nın rezervleri son 20 yılın en dip seviyesini gördü

TCMB'nin net uluslararası rezervleri Ağustos 2002'den bu yana yeni en düşük seviyelerdeki seyrini sürdürdü. Swap hariç net rezervler eksi 56,9 milyar dolar oldu.

Dolar ve Euro ne kadar? 12 Ocak 2022 döviz fiyatları

Dolar 13,7730 liradan, euro ise 15,65 liradan güne başladı.

Merkez Bankası'ndan yeni dolar ve altın kararı

Merkez Bankası, yurt içi yerleşik tüzel kişilerin döviz ve altın cinsinden mevduat ve katılım fonlarının hesap sahibinin talebi üzerine Türk lirası vadeli hesaplara dönüşmesi halinde mevduat ve katılma hesabı sahiplerine destek sağlanmasına karar verildiğini açıkladı.

Türkiye'nin uzak ülkelere ihracatı artıyor

Ticaret Bakanlığı uzak ülkelere yönelik ihracatı artırmak için çalışmalarını hızlandırırken Türkiye'nin bu ülkelere dış satımı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 42,2 artışla 27 milyar doları aştı.

‘Erdoğan'dan dolara ikinci operasyon geliyor’ iddiası

Ekonomist Evren Devrim Zelyut, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suudi Arabistan'a gerçekleştireceği ziyarette Türk mallarına uygulanan ambargoyu kaldırtacağını ve bir swap hattı kuracağını söyledi.

Çocuklarına süt almak için gittiği marketten milyoner olarak ayrıldı

ABD'de çocuklarına süt almak için markete giden bir baba, sütün beraberinde aldığı kazı kazana 1 milyon dolar (13,14 milyon lira) çıkmasıyla büyük bir servetin sahibi oldu. Milyoner baba, kazandığı paraları markete giderek büyük ikramiyeyi kazanmasına vesile olan çocukları için harcayacağını söyledi.

Dolar yönünü yukarı çevirdi!

İstanbul serbest piyasada dolar/TL, enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından yönünü yukarıya doğru çevirdi.

İhracatta tarihi rekor: 225 milyar 368 milyon dolar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, '2021 yılı toplam ihracatımız geçen yıla göre yüzde 32,9 oranında artışla 225 milyar 368 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu bir rekordur. Dünden bugüne ulaştığımız bir rekordur. Bundan 19 yıl önce 36 milyar dolardan devraldığımız ihracatı 2021 yılında 6 kattan fazla artırarak 225 milyar 368 milyon dolara çıkarmayı başarmaktan sizlerle beraber mutluyuz' dedi.

Dolar 2022'ye de hızlı başladı

2022'nin ilk iş gününde dolar kuru güne yüzde 4'ün üzerinde artışla başladı. Sabah saatlerinde dolar/TL 13,80'i, euro/TL ise 15,75'i aştı

Türk lirası değer kaybında dünya birincisi!

Türk lirası, 2021 yılında dolar karşısında en fazla değer kaybeden gelişen ülke para birimi oldu.

Otomobil fiyatları düşüşe geçti

Dolar ve eurodaki düşüşün ardından, otomotiv sektörü de hareketlendi. ÖTV  matrahında bir alt dilime geçen otomobillerde 100 bin lirayı aşkın fiyat indirimleri gerçekleşti.

Dolar 13, Euro 15'i aştı

Döviz kurları haftanın dördüncü gününde de yükselişini sürdürüyor. Dolar ve eurodaki yükseliş sabah saatleri itibarıyla yüzde 5'i aştı.

İşte doları düşüren 3 etken

Pazartesi günü 18,36 ile zirveyi gören dolar/TL, aynı gün büyük bir düşüş yaşadı ve aradan geçen günlerde 10,27'ye kadar geriledi. Uzmanlar, doların düşüşünde üç faktörün etkili olduğuna işaret ediyor.

İşte 2022 dolar kuru tahmini!

Ekonomist Atilla Yeşilada, 2022 yılı için dolar kuru tahminini açıkladı. Yeşilada, enflasyon ve devalüasyona da dikkat çekti.

Babacan’dan Erdoğan’a ‘rezerv’ tepkisi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 128 milyar dolarlık rezervin tükenmesiyle ilgili olarak "Ben yoktum. Cumhurbaşkanıydım" sözlerini eleştirdi.

Kavcıoğlu’ndan dolar kuru açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomist ve akademisyenlerle katıldığı toplantıda kur ve swap görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Merkez Bankası piyasaya ikinci müdahalenin büyüklüğünü açıkladı

Merkez Bankası, 3 Aralık'ta yapılan ikinci müdahalenin büyüklüğünün 504 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Reuters'tan dolar iddiası

Reuters haber ajansına konuşan bir bankanın başdanışmanı, kamu bankalarının sadece Pazartesi ve Salı günleri yüklü miktarda dolar satışı gerçekleştirdiğini iddia etti.

Bakan Nebati: "3 günde bu noktaya geldik, tokat gibi yanıt oldu"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, mevcut ekonomik tablo ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemiz üzerinde oyun oynanmasını engelliyoruz. Üç günde kendi imkanlarımızla dövizde bu noktaya geldik. 'Faiz artırılmalı' diyenlere tokat gibi bir yanıt oldu" diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan toplantı ardından açıklama

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Nureddin Nebati başkanlığında ikinci kez toplanan Finansal İstikrar Komitesi'ne ilişkin açıklama yaptı.

Ünlü ekonomistler açıkladı: Dolar kuru için kritik tarih

Ekonomist Remzi Özdemir ve Evren Devrim Zelyut, TL mevduat programını değerlendirdi. Özdemir ve Zelyut, dolar/TL kuru için 3 Ocak tarihine dikkat çekti.

Market fiyatlarına indirim gelecek mi?

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün açıkladığı ve ekonomistler tarafından 'örtülü faiz artırımı' diye nitelendirilen yeni ekonomik düzenlemenin ardından dolar kurunda sert düşüş yaşandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Nas' tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Saray yine öyle bir adım attı ki; garibanlar parası olanları fonlayacak, hem de dolar üzerinden. Sonra şahıs Nass diye bize hikaye anlatsın. Faizin dik âlâsını getirdi' dedi.

Akaryakıt fiyatlarında flaş gelişme: 'Ciddi düşüş yaşanacak'

EPGİS tarafından yapılan açıklamada, dolarda yaşanan sert düşüşün akaryakıt fiyatlarını da etkileyeceği belirtildi.

İş Bankası Genel Müdürü'nden 'kur' açıklaması

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, 'kur korumalı TL Vadeli Mevduatı'na ilişkin yaptığı açıklamada 1,75 milyar döviz bozdurulduğunu söyledi. Aran, en uzun vadenin 60 gün olmasının ise doğru olmadığını belirtti.

Sert çekilme sonrası Dolar ve Euro’da son durum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni 'ekonomik tedbirler' sonrası yüzde 30'ların üzerinde gerileyen dolar ve euro, dün geceki sert düşüşün ardından dengeli görünüm sergiliyor.

Erdoğan yeni paketi açıkladı Dolar'da sert düşüş yaşandı

Yeni haftaya 16.90 liradan başlayıp, gün içinde 18.36 lirayı aşarak rekor kıran Dolar/TL, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası açıkladığı yeni paketle birlikte 14.27 TL seviyelerine geri döndü. 20.80 seviyesindeki Euro/TL ise 16.31'e geriledi.

AppleTürkiye’den ürünlere zam

Apple doların 17, avronun 19 TL’yi aşarak tarihi rekorları kırması sonrasında fiyatlara gece yarısı zammı yaptı. İşte yeni fiyatlar...