Eşini silahlı saldırıda kaybeden Ece Erken'den açıklama 'Korumasız geziyorum'

Ece Erken, 7 ay önce silahlı saldırıya uğrayan avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu kaybetmişti. Geçtiğimiz günlerde Celal Mahmutyazıcıoğlu tarafından tehdit edildiğini söyleyen ünlü sunucu, 'Korumasız geziyorum' açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ece Erken'in (44), 2021 yılında Bodrum'da nikah masasına oturduğu avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, ocak ayında uğradığı silahlı saldırı sonucu 42 yaşında vefat etmişti.

Habertürk'ten Ferit Tuğluk'un haberine göre; Eşini kaybettikten sonra zor günler geçiren Ece Erken, önceki gün Etiler'deki bir alışveriş merkezinde görüntülendi. Arızalanan telefonunu tamire bırakan Erken, mağazanın çıkışında gazetecilerle sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

"KORUMASIZ GEZİYORUM!"

Ece Erken, merhum eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu tarafından tehdit edildiği yönündeki sorulara, "Konu ilgili makamlarda. Bu konu ile ilgili konuşmak istemiyorum." yanıtını verdi.

Ünlü isim, ayrıca, "Korumasız geziyorum." diyerek, kimseden korkmadığını dile getirdi.

REDDİ MİRAS

Öte yandan Ece Erken, geçtiğimiz aylarda Mahmutyazıcıoğlu'nun ailesiyle gerilim yaşamasından sonra, "Eşimi çok sevdim ve onu özlemle anıyorum ama rahmetli eşimi yıllardır gelir kapısı olarak gören ve rahmetli olduktan sonra hala görmeye devam eden bu kötü insanlarla ismimin daha fazla yan yana gelmesini istemiyorum." ifadelerini kullanarak, reddi miras yaptığını açıklamıştı.

"BAZI AKRABALARIYLA AYNI SOYADI TAŞIMAK İSTEMİYORUM"

"Eşimin saatini bile istediler." açıklamasını yapan ünlü sunucu, Instagram hesabında yer alan "Mahmutyazıcıoğlu" soyadını kaldırmıştı.

Durumu fark eden bir takipçisi de Ece Erken'e "Eşinizin soyadını neden sildiniz?" sorusunu yöneltmişti. O kullanıcıya yanıt veren Erken, "Yaşananlardan sonra bazı akrabalarıyla aynı soyadını taşımamak için... Her gün daha da iğrenç şeyler duyuyorum." demişti.

"TEHDİT EDİLİYORUM!"

Yaşananların ardından ünlü sunucu, kısa bir süre önce de Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu tarafından tehdit edildiğini açıklamıştı. Erken, Mahmutyazıcıoğlu'ndan kendisine geldiğini söylediği mesajları ifşa etmişti.

"KARDEŞİSİN, MALLARINA ÇÖKMÜŞSÜN!"

Celal Mahmutyazıcıoğlu'na dava açacağını açıklayan Ece Erken paylaşımında ise, "Sabaha kadar bana tehdit mesajı atan Celal'cik! Evimin önünün kamera görüntülerini almışsın. Sen kardeşisin, mallarına çökmüşsün, katillerin peşine 1 saniye düşmemişsin, benim kapı önümün güvenlik kameralarını ne hakla aldırırsın ki! Aldır! Benim abdestimden şüphem yok! Savcılığa yarın tehdit ve şantajdan veriyoruz! Ah Şafak! Ne üzülüyordur… Ben hepinize tek başıma yeterim. Benimle gurur duyuyordur eşim sıkıntı yok." ifadelerini kullanmıştı.

"500 BİN VEREYİM DE SUSUN!"

Gelen tehditler üzerine Erken, "Neye üzülüyorum biliyor musunuz? Miras ne kötü, ne acı bir şeymiş! Bu insanlar her gün bizdeydi, biz de onlarda, çocuklar bir arada… Siz de şahitsiniz; tek kuruş almadım! Şafak'ın bir minibüsü kalmış, o da bende değil. Kapı önümün görüntüsünü aldırıyor ağabeyi ve karısı Ece'de mi diye! Ya 500 bin vereyim susun da Şafak'a bir dua edin! 40'ını bile yapmadınız, Rabbim kim ne hak ettiyse yaşatsın." diye konuşmuştu.

"ACIMI YAŞATMADILAR!"

Ünlü isim, daha sonra bir takipçisinin, "Şafak Bey'in yokluğunun, ona olan özleminin üstesinden nasıl geliyorsun?" sorusuna, "Daha 7 ay oldu... Tabii ki zorlanıyorum ama çevresi acımı tam yaşatmadı! Onlarla mücadele etmekten kafamı koyup tam ağlayamadım bile!" yanıtını vermişti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN