Erdoğan'ın resmi olay oldu! Nevşin Mengü'den Abdulkadir Selvi'ye 'gurur' yanıtı

İktidara yakınlığı ile bilienen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında 'Her Türk vatandaşı bu fotoğrafla gurur duyar' demişti. Gazeteci Nevşin Mengü Selvi'yi sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaparak eleştirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Nevşin Mengü, Abdulkadir Selvi'nin AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şanghay İşbirliği Örgütü Devlet Başkanları 22. Toplantısı'nda otoriter ülke liderleri ile birlikte yer aldığı kareye yaptığı yoruma yanıt verdi.

Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Devlet Başkanları 22. Toplantısı, Özbekistan’ın Semerkant şehrinde başladı.

Rusya, Çin, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Pakistan, Hindistan ve Özbekistan liderlerinin katıldığı zirvede, örgütün gözlemci üyeleri Belarus, Moğolistan ve İran devlet başkanları da yer aldı. Zirveye davet edilen ülkeler arasında Türkmenistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Türkiye yer aldı.

Şanghay İşbirliği Örgütü Devlet Başkanları 22. Toplantısı'na katılan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımcı diğer liderler ile verdiği fotoğraf dikkat çekti. AKP ve AKP'ye yakın gazeteler tarafından "başarı ve gurur tablosu" olarak servis edilen görüntüde yer alan isimlerin otoriter ülkelerin liderleri olması eleştirilere neden oldu.

NEVŞİN MENGÜ'DEN ABDULKADİR SELVİ'YE YANIT

İktidara yakınlığı ile bilienen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Her Türk vatandaşı bu fotoğrafla gurur duyar" paylaşımında bulundu. Gazeteci Nevşin Mengü ise Selvi'yi sosyal medya üzerinden eleştirdi.

Mengü, "Tam olarak neyiyle gurur duyacağımızı anlamadım. Cumhurbaşkanı diktatörlerle iyi anlaşıyor diye mi gurur duyalım? Öyle bir fotoğraf ki bir rahmetli İdi Amin eksik" diye yazdı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN